Greta Thunberg jest 16-letnią aktywistką ze Szwecji, która zyskała światową sławę dzięki swojej działalności na rzecz zmian klimatu. W dzisiejszych czasach magazyn Time dał jej rangę, jak Człowiek Roku 2019. 

Magdalena Cielecka o swoich nagich scenach

Greta Thunberg - człowiek roku 2019

"Thunberg zainicjował nowy ruch globalny ... zainspirował miliony ludzi na całym świecie do przyłączenia się do globalnego strajku w obronie naszego klimatu, który był największą demonstracją w historii ludzkości. ” - piszą w magazynie Time. 

23 września Thunberg i jeszcze 15 nastolatków z kilku krajów złożyło skargę przeciwko władzom swoich stanów. Według chłopaków kraje te nie podejmują wystarczających wysiłków w celu zwalczania zmian klimatu, co oznacza, że naruszają Konwencję ONZ o prawach dziecka. Ona stała tą najmłodszą, która otrzymała taką rangę. 

Popularne wiadomości teraz

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Greta Thunberg

Octopus Lips –nowy trend zmiany kształtu ust. Na czym polega?

Wczesniej pisaliśmy o tym, jak Olga Tokarczuk otrzymała Nagrodę Nobła. Na wrocławskim rynku zgromadziło się kilkaset osób, żeby wspólnie oglądać transmisję z ceremonii wręczenia nagród Nobla. Zgromadzonych powitał wiceprezydent Jakub Mazur, który podkreślił, że Tokarczuk jest nie tylko honorową obywatelką Wrocławia, ale tu jest jej dom. Wićej o tym zmożesz przeczytać tu.

Ciekawe artykuły znajdziesz na kolezanka.com