Młoda dziewczyna z Indii od pięciu lat cierpiała na dziwny ból brzucha. Wkrótce jej brzuch zaczął szybko rosnąć – zdecydowanie nie była to ciąża, więc dziewczyna natychmiast trafiła do szpitala. Pisze o tym The Sun.

Zdjęcie USG: kości i włosy

Po badaniu jamy brzusznej lekarze zobaczyli w brzuchu dziewczyny niezrozumiały obiekt o wymiarach 10x9x6 centymetrów. Kiedy zdjęcie USG zostało powiększone, lekarze zauważyli, że ten obiekt składa się z małych kości i stwardniałej tkanki miękkiej. To właśnie oni uciskały narządy wewnętrzne dziewczyny, powodując dyskomfort i ból.

Brzuch dziewczyny ze szczątkami brata-pasożyta

Jak się okazało, lekarze mieli do czynienia z tzw. Fetus in fetu (FIF) – czyli bardzo rzadko spotykanym zjawiskiem “płód w płodzie”. Dzieje się tak, gdy jedno z bliźniąt umiera we wczesnej ciąży, a ciało drugiego wchłania jego szczątki do brzucha. Drugie dziecko rodzi się „w ciąży” przez swojego brata lub siostrę.

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Takie przypadki są bardzo rzadkie – jeden na 500 000 ciąż bliźniaczych. Niestety nie wszystkie dzieci przeżywają po tym, jak osiedliły się w nich szczątki ich brata lub siostry.

W przypadku tej dziewczyny z Indii wszystko potoczyło się dobrze, ona przeszła operacje usunięcia tych szczątków i teraz czuje się świetnie.