13 grudnia jest 347 dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 18 dni.  Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia oraz Antioch, Antoni, Aubert, Auksencja, Auksencjusz, Auksenty, Edburga, Eugeniusz, Jodok, Orestes, Róża, Samboja, Walenty, Walentyn.

Anna Lewandowska planuje podbić rynek niemiecki

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, dla tych którzy lubią książki. 13 grudnia to Dzień Księgarza. W dziesiejszych czasach, publisher jest tą osobą, która często pomaga tylko wybierać książkę. Dodatkowa praca dla niego jest organizowanie różnych kulturalnych imprez. Dzień Księgarza jest obchodzony w Polsce od 85 lat.  Jeszcze wczesniej ten zawód był porównywany z aptekarzem czy z szewcem, natomiast teraz sytuacja się pogorszyła. Jak wynika z raportu "Stan czytelnictwa w Polsce 2017", który co roku przygotowuje Biblioteka Narodowa, w 2017 roku 62 proc. z polaków nie przeczytało ani jednej książki. PO 1-2 książki sięgnęło 15 proc. z nas. Z kolei 11 proc. przeczytało od 3 do 6 pozycji. Niechęć do czytania książek bardzo niegatywnie wpływa na zawód księgarza, i jest mozliwość tego, że dalej branża po prostu wycofuje się z rynku. 

13 grudnia Dzień księgarza

Gwiazda serialu „Przyjaciółki” w ciąży!

Popularne wiadomości teraz

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Juz skończyli się te czasy, kiedy człowiek czekał w kolejce, aby kupić swoją ulubioną książkę, bo przecież wszystko można znaleźć w internecie. Ale dla prawdziwych miłośnikow książek ta sytuacja nic nie znaczy. Bo przewracanie stron i świeży zapach książki z drukarni, nigdy nie zamieni internet. To w ten dzień życzymy miłośnikam książek i samym księgarzam  zadowolenia z wykonywanej pracy i lepszych zarobków.

Księgarz

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com