27 grudnia - jest 361 dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 4 dni. Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Cezary, Fabiola, Gosław, Jan, Krystyna, Maksym, Mateusz, Przybyrad, Przybysław, Sara, Teodor, Teofan i Żaneta.

27 grudnia czy jest oficjalnie wolnym dniem w Polsce? Nie ma dobrej wiadomości dla polaków, bo w ten dzień musimy pracować! Tak-tak, 27 grudnia przychodzimy do naszej ulubionej pracy.

Agnieszka Kaczorowska pokazała świąteczne zdjęcie w nowym domu

Co chodzi o pracownikach administracji rządowej, to zgodnie z zarządzeniem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, mają 27 grudnia 2019 wolne. Wolne w tym terminie będą mieli zatem pracownicy urzędów wojewódzkich, inspekcji, urzędów statystycznych i jednostek KAS. Przepisy natomiast nie obejmują samorządowców (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin), w których czas pracy regulują odrębne przepisy.

27 grudnia czy wolny dzień w Polsce?

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Podsumowanie zarobków Polaków

Co w przypadku uczniów, to one tak samo wolne od zajęć. W piątek szkoły będą zamknięte, a zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie będą się odbywać. Oficjalnie uczni mają wolne dni zaczynając od 23 grudnia do 2 stycznia 2020 roku. Warto też pamiętać, że dyrektory niektórych placówek mogą zrobić tak, aby dni wolne dla dzieciaków potrwali jeszcze dłużej, na przykład aż do 6 stycznia.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com