Rose i Jack, arystokratka z pierwszej klasy i biedny artysta z trzeciej, zostali nowym Romeo i Julią. Według reżysera Jamesa Camerona postacie były całkowicie fikcyjne.

Z okazji 109. rocznicy wraku legendarnego statku postanowiliśmy przypomnieć sobie prawdziwe zakochane pary, których historie są nie mniej niesamowite niż losy Rose i Jacka. Oferta z okrzykami „SOS!”

Wśród pasażerów Titanica był słynny tenisista Karl Behr i jego ukochana Helen Newsom. Według gazet, tej pamiętnej nocy Karl oświadczył się Helenie.

Dziewczyna pochodziła z zamożnej rodziny, a jej matka marzyła o dochodowym przyjęciu dla swojej córki. Kiedy Helen zakochała się w tenisista, jej matka nie pochwalała tego wyboru.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Aby odwrócić uwagę córki, zabrała ją w podróż po Europie. Ale uparty Karl również tam poszedł i podążył za ukochaną. Kiedy dowiedział się, że Helen wraca do Ameryki na Titanicu, kupił również bilet na ten statek.

Kiedy doszło do kolizji, sportowiec wbiegł do kabiny i zabrał kobiety na pokład łodzi. Zakochani byli już gotowi pożegnać się na zawsze, gdy szef firmy White Star Line Bruce Ismay osobiście zaproponował Berowi miejsce na łodzi. Rok później Karl i Helen pobrali się, mieli trzech synów i córkę.

Utopione prezenty ślubne

21 kwietnia 1912 roku, sześć dni po katastrofie, historia Edwarda i Ethel Beanov została opublikowana w New York Times. Kilka lat przed katastrofą murarz Edward przeniósł się do Ameryki, a jego narzeczona Ethel, która pracuje jako służąca, została w Anglii.

Pobrali się w domu, a miesiąc później mąż zabrał żonę do domu. Płynęli Titanicem w drugiej klasie. Po katastrofie Edward pomógł swojej żonie wejść do łodzi, a on sam, słysząc okrzyki „Tylko kobiety!”, Wycofał się.

Ale kiedy łódź odpłynęła, zobaczył, że jest w połowie pusta, i rzucił się do wody. Ethel zaciągnęła męża do łodzi. Cała własność Binów poszła na dno, w tym 65 prezentów ślubnych, ale oni sami przeżyli.

Dziecko tragedii

Helen Walker była pewna, że ​​jej poczęcie miało miejsce na Titanicu w przeddzień zderzenia z górą lodową. „To wiele dla mnie znaczy” - przyznała w wywiadzie. Jej rodzicami byli 39-letni Samuel Morley, właściciel sklepu jubilerskiego w Anglii i 19-letni Keith Phillips, jedna z jego pracownic. 

Krótko wcześniej mieli romans i pomimo faktu, że Morley miał żonę i 12-letnią córkę, Samuel postanowił opuścić rodzinę i popłynąć z Kate do Ameryki, gdzie mogą rozpocząć nowe życie.

Wsiedli na Titanica pod przybranym nazwiskiem, jak państwo Marshall. Kiedy doszło do tragedii, Kate wsiadła do łodzi ratunkowej (umieszczano tam tylko kobiety i dzieci, z rzadkimi wyjątkami).

Samuel wskoczył za nią do wody, ale nie mógł pływać i zszedł na dno. „Mama spędziła 8 godzin w szalupie” - powiedziała Helene.

Miała na sobie jedną koszulę nocną, ale jeden z marynarzy dał jej sweter. Ku pamięci kochanka Kate ma szafirowy naszyjnik, który został jej podarowany podczas rejsu.

A 11 stycznia 1913 roku urodziła córkę. „Mama bardzo kochała ojca i marzyła o szczęśliwym życiu z nim w Ameryce” - powiedziała Helen.

- Ale myślę, że tak, szok tego, czego doświadczyła na Titanicu, wpłynął na jej psychikę i postanowiła zapomnieć o tym horrorze na zawsze. Nigdy nie mówiła o tacie. Nigdy nie poznałbym jego imienia, gdyby ciocia mi nie powiedziała.

" Ellen spędziła całe życie, próbując znaleźć nazwisko Samuela Morleya w swoim akcie urodzenia, ale bezskutecznie. Zmarła w 2006 roku. Zgodnie z jej ostatnią wolą jej prochy zostały rozrzucone po morzu, więc chciała zjednoczyć się z ojcem.

Badacz Titanica Sin Schmelz, który dobrze znał Helene, twierdził, że to historia jej rodziców, a także epizod z naszyjnikiem (w filmie narzeczony Rose, Caledon wręcza jej niebieski diament), zainspirowały twórców filmu.

„Gdzie jesteś, tam jestem”

Znany biznesmen Isidor Strauss wraz z żoną Idą popłynął pierwszą klasą na Titanicu. Był współwłaścicielem największej amerykańskiej sieci domów towarowych. Straussowie są małżeństwem od 40 lat i we wszystkim byli razem: Ida pomagała Izydorowi w biznesie i sprawach kongresmena, pomagał jej w pracach domowych i charytatywnych.

Na Titanicu wracali do domu z Niemiec. Według naocznych świadków, kiedy oficer statku zaprosił parę Straussów do wejścia na łódź, Isidore odmówił, decydując się podzielić los pozostałych mężczyzn na statku.

Mój mąż próbował wsadzić Idę do łodzi, ale powiedziała: „Gdziekolwiek jesteś, ja tam jestem. Zawsze byliśmy razem, razem i umrzemy ”. Powiedział jej, żeby pomyślała o dzieciach, ale powiedziała: „Zrozumieją” i wskoczyła z powrotem na pokład, jak Rose w filmie. Straussowie zamiast siebie wsadzili pokojówkę do łodzi. Ciało Isidora zostało zidentyfikowane przez obrączkę, ciała Idy nigdy nie odnaleziono.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com