W Austrii od 26 grudnia obowiązywał juz trzeci lockdown. Sklepy i punkty usługowe nie będące tymi pierwszej potrzeby były zamknęte.

Mimo poluzowania obostrzeń od 8 lutego, nadal restrykcje sa bardzo surowe.  Otwarzyli muzea, galerie i ogrody zoologiczne. Sprzedawcy detaliczni, szkoły i usługodawcy, tacy jak np. fryzjerzy, mogą ponownie działać. Jednak by można było wejść do sklepu należy mieć nałożoną maseczkę FFP2. Usługii fryzjerskie są możliwe jedynie po okazaniu wyniku negatywnego testu na koronawirusa ( wykonać należy  w ciągu 48 godzin od wizyty).

Ewa Mrozowska-Kozłowska zmieniła kolor włosów. Nie każdy jest zachwycony przemianą

Ograniczenia w wychodzeniu z domów nadal pozostają w mocy. Obowiązywać będą one między godz. 20:00 a 6:00.

Nauczanie szkolne ma odbywać się w systemie zmianowym. Jedynie uczniowie z negatywnym wynikiem testu moga uczestniczyć  w zajęciach .Pozostali mają zdalne nauczanie. Uczniowe starsi będą podzieleni na mniejsze grupy. Ponadto, uczniowie wciąż oczekują decyzji ministra edukacji ws. wprowadzenia nakazu noszenia maseczek FFP2.

Popularne wiadomości teraz

Ostatni świadek. Jak kztałtują się losy kelnerki po dramatycznym zdarzeniu z Piotrem Woźniakiem-Starakiem

Moja siostrzenica szantażuje mnie i oskarża mojego syna przed moją teściową. Reakcja teściowej na to wszystko mnie zdumiała

Kiedy lekarz powiedział Annie, że został jej miesiąc życia, poprosiła męża, by zabrał ją nad morze

Moja siostra powiedziała, że powinnam utrzymywać ją i dziecko. Mój mąż był wściekły, kiedy się o tym dowiedział

Pod względem epidemiologicznym problem jest jasny. Najbezpieczniejszym sposobem byłoby pozostanie w zamknięciu. Istnieje również potrzeba powrotu dzieci do szkoły, konieczność robienia wszystkiego, aby bezrobocie było na jak najniższym poziomie, i oczywiście są też aspekty społeczne i psychologiczne, które należy wziąć pod uwagę

Ciekawe czy w Polsce również dojdzie to tak radykalnych restrykcji.

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com