Oczywiście, to co na siebie włożymy, nie ma wpływu na naszą wiedzę i myśli. Jednak chyba każdy z nas może przyznać, że to, jak wyglądamy ma decydujący wpływ, zwłaszcza przy pierwszym wrażeniu, kiedy kogoś dopiero poznajemy.

W końcu nie bez powodu utarło się, że osoba nosząca okulary jest inteligentniejsza. Oczywiście - wcale nie musi tak być, po prostu jest to dowód na to, że pewne elementy naszej stylizacji mają wpływ na to, jak jestesmy postrzagani.

Fryzura, która działa na zmysły mężczyzn

Naukowcy z brytyjskiego University of Bedfordshire postaowili więc zbadać to zjawisko, wyszczególniając to, jakie elementy wyglądu kobiet sprawiają, że oceniamy je jako inteligentniejsze, godne zaufania, odnoszące sukcesy.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Mrowisko

Badacze poprosili grupę 64 studentów o ocenę modelki przedstawionej na zdjęciach w zupełnie różnych strojach.

Na jednej fotografii kobieta miała na sobie długą spódnicę i obszerny sweter, które szczelnie zasłaniały jej ciało. Druga stylizacja składała się ze spódniczki mini i krótkiego topu.

Teoretycznie wydawać by się mogło, że wybór był prosty i przewidywalny. Zakładano, że mężczyzni wybiorą fotografie kobiety, która całkowicie zasłoniła swoje ciało. Jednak wyniki badania pokazały co innego, bowiem mężczyźni w większości wskazali na kobietę w skąpym stroju.

Imiona kobiet, które najczęściej zdradzają. Im nie można ufać

Naukowcy stwierdzili, że wynik ten pokazuje, że bardziej odważny strój dziewczyny sprawia, że wydają się one bardziej pewne siebie, a to kojarzone jest także z inteligencją.

Szkoda, że mężczyźni nie mieli więcej opcji do wyboru, ponieważ te dwie fotografie były bardzo skrajne, jednak przy kolejnym wyborze stylizacji warto przypomnieć sobie o tym badaniu. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com