Ładne rośliny domowe są świetną ozdobą każdego wnętrza. Od czasu do czasu trzeba im podawać pokarm, aby prawidłowo rosły i rozwijały się, pozwalając domownikom cieszyć się bujną zielenią i ładnymi pąkami kwiatów. Każda gospodyni może przygotować cztery odżywcze dodatki do potraw. Składniki do nich można znaleźć chyba w każdej kuchni.

1. Potrawy z łupin cebuli

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Bardzo przydatny odwar ze skórek cebuli zawiera składniki, które zabijają patogenną florę i pomagają w walce z roztoczami i mszycami. Do dwóch litrów wody wrzuć tyle łusek, ile się zmieści, zagotuj, przykryj i zostaw do zaparzenia na dwa dni. Pozostaje przecedzić wywar przed użyciem.

2. Odżywki z drożdży

Popularne wiadomości teraz

Anna Mucha zaliczyła wielką wpadkę z ubraniem. To była wielka wpadka nawet dla niej

Jacek z "Królowych życia" ma dorosłego syna. Jak wygląda Piotr

Dominika Gwit wybrała się na spacer z synem, ale jeden element przykuł jej uwagę: "Jakiś mistrz drugiego planu musi być"

Paulina Smaszcz składa życzenia Maciejowi Kurzajewskiemu. W pozdrowieniach nie pominięto Kasi Cichopek, z którą dziennikarz się spotyka

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Drożdże mają wysoką zawartość witamin z grupy B oraz innych korzystnych minerałów i składników odżywczych. Dobrze wpływa na wzrost roślin, stymuluje podziały komórkowe i zwiększa aktywność mikroorganizmów. Najprostszym sposobem jest rozpuszczenie saszetki drożdży w 5 litrach ciepłej wody. Petunie lubią to najbardziej.

3. Karmienie fusami z herbaty i kawy

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Następnym razem, gdy wypijesz filiżankę aromatycznego napoju, nie wyrzucaj fusów z kawy — można je jeszcze wykorzystać. Wymieszaj ją z ziemią dostarczoną do sadzenia kwiatów. Ten prosty proces wzbogaca glebę w tlen i czyni ją lżejszą i kruchą.

To samo dotyczy zużytych fusów z herbaty, ale pamiętaj, że przyciągają one muchy i mrówki.

4. Nawożenie cukrem granulowanym

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Roślinom potrzebującym nawozu można pomóc, stosując cukier granulowany. Wystarczy posypać łyżeczkę na ziemię w doniczce z rośliną na krótko przed podlewaniem. Inną opcją jest rozcieńczenie dwóch łyżeczek cukru w szklance wody, a następnie podlanie roślin. Nie zalecamy tego częściej niż raz w tygodniu, ponieważ słodka woda jest idealną pożywką dla wszelkiego rodzaju bakterii i pleśni.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net