Przeczytaj jak łatwo i szybko wyhodować ją na własnym balkonie, aby cieszyć się domowym produktem przez całą zimę

Lato to wspaniały czas, który zawsze obdarza nas obfitymi zbiorami warzyw i owoców. Jednak chłodna jesień już nadeszła, więc o przydomowych ogródkach można zapomnieć. Ale niektóre sadzonki chętnie rosną tuż na parapecie Twojego balkonu. Przeczytaj poniżej jak wyhodować czosnek na balkonie w 10 dni.

Pierwszy krok. Wybierz czosnek

Aby czosnek szybko zaowocował, trzeba odpowiedzialnie podejść do wyboru materiału źródłowego. Zauważ, że nasiona w tym przypadku nie zadziałają — kiełkowanie w ziemi potrwa zbyt długo i jest mało prawdopodobne, aby szybko zadowolić Cię z wyniku.

Poproś o pomoc lokalnych rolników lub znających się na rzeczy ogrodników. Potrzebne są albo ząbki rośliny, albo czosnek wyrośnięty, który służy do ekspresowego sadzenia. W każdym przypadku należy upewnić się, że wybrana roślina jest czysta, świeża. Niedopuszczalne są "rany" na czosnku, gnicie lub inne zanieczyszczenia.

Popularne wiadomości teraz

Katarzyna Dowbor ujawniła tajemnicę programu "Nasz Nowy Dom". Widzowie będą zaskoczeni tym, co usłyszą

Maciej Kurzajewski i jego synowie niespodziewanie zareagowali na życzenia od Pauliny Smaszcz. Informator udzielił komentarza

Dominika Gwit wybrała się na spacer z synem, ale jeden element przykuł jej uwagę: "Jakiś mistrz drugiego planu musi być"

Paulina Smaszcz składa życzenia Maciejowi Kurzajewskiemu. W pozdrowieniach nie pominięto Kasi Cichopek, z którą dziennikarz się spotyka

czosnek,screen youtube
czosnek,screen youtube
czosnek,screen youtube

Drugi krok. Wybierz pojemnik do sadzenia

Z pojemnikiem nie powinno być problemów — czosnek nie jest wybredny co do pojemnika, w którym go posadzisz. Jedyne zastrzeżenie: upewnij się, że pojemnik jest wystarczająco przestronny — co najmniej 15-20 centymetrów wysokości. Należy pamiętać, że czosnek długo się korzeni.

Ziemia jest najważniejszym składnikiem każdej rozsady. Daj pierwszeństwo specjalnym mieszankom z dodatkiem różnych nawozów i mikroelementów. Można jednak samemu "ugnieść" ziemię pod czosnek — ziemia ogrodowa, humus, torf do siebie. Aby chronić roślinę przed zarazkami, podgrzej mieszaninę w piekarniku przez pół godziny.

Trzeci krok. Sadzenie

Pierwsza opcja. Umieść ząbki czosnku w ziemi w odległości co najmniej 4 centymetry od siebie. Nie należy zanurzać owoców zbyt głęboko w ziemi — wystarczą trzy centymetry;
Druga opcja. Najpierw zanurz goździki w wodzie, a gdy system korzeniowy się rozrasta, dodaj wody. Gdy zielenina wykiełkuje, można ostrożnie przenieść ząbki do ziemi i dalej je pielęgnować.

Pielęgnacja czosnku

Podlewaj sadzonki co kilka dni i zapewnij czosnkowi odpowiednią ilość światła. Dodatkowo należy czasem dodać nawóz do podłoża, aby dostarczyć roślinie wszystkich mikroelementów.

Pisaliśmy również o: Lara Gessler złożyła wszystkim życzenia z okazji Nowego Roku. "Mam nadzieję, że to początek pięknej przyjaźni"

Może zainteresuje Cię to: Stan błogosławiony Dominiki Gwit daje o sobie znać. "Nie wiem, czy doczekam się do północy"

Przypominamy o: Pierwsza pełnia księżyca w 2023 roku przyniesie bezprecedensowy sukces: kto powinien spodziewać się szczęścia