Przeczytaj jak łatwo i szybko wyhodować ją na własnym balkonie, aby cieszyć się domowym produktem przez całą zimę

Lato to wspaniały czas, który zawsze obdarza nas obfitymi zbiorami warzyw i owoców. Jednak chłodna jesień już nadeszła, więc o przydomowych ogródkach można zapomnieć. Ale niektóre sadzonki chętnie rosną tuż na parapecie Twojego balkonu. Przeczytaj poniżej jak wyhodować czosnek na balkonie w 10 dni.

Pierwszy krok. Wybierz czosnek

Aby czosnek szybko zaowocował, trzeba odpowiedzialnie podejść do wyboru materiału źródłowego. Zauważ, że nasiona w tym przypadku nie zadziałają — kiełkowanie w ziemi potrwa zbyt długo i jest mało prawdopodobne, aby szybko zadowolić Cię z wyniku.

Poproś o pomoc lokalnych rolników lub znających się na rzeczy ogrodników. Potrzebne są albo ząbki rośliny, albo czosnek wyrośnięty, który służy do ekspresowego sadzenia. W każdym przypadku należy upewnić się, że wybrana roślina jest czysta, świeża. Niedopuszczalne są "rany" na czosnku, gnicie lub inne zanieczyszczenia.

Popularne wiadomości teraz

Nowe fakty dotyczące relacji Cichopek i Hakiela będą dla wszystkich prawdziwym objawieniem

Katarzyna Dowbor apeluje do syna. "Nie wolno ci tego synu zrobić. Zabraniam"

Psycholog wyjawił skrywaną prawdę o związku Hakiela i Kurzajewskiego. Nie pozostawiła złudzeń

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

czosnek,screen youtube
czosnek,screen youtube
czosnek,screen youtube

Drugi krok. Wybierz pojemnik do sadzenia

Z pojemnikiem nie powinno być problemów — czosnek nie jest wybredny co do pojemnika, w którym go posadzisz. Jedyne zastrzeżenie: upewnij się, że pojemnik jest wystarczająco przestronny — co najmniej 15-20 centymetrów wysokości. Należy pamiętać, że czosnek długo się korzeni.

Ziemia jest najważniejszym składnikiem każdej rozsady. Daj pierwszeństwo specjalnym mieszankom z dodatkiem różnych nawozów i mikroelementów. Można jednak samemu "ugnieść" ziemię pod czosnek — ziemia ogrodowa, humus, torf do siebie. Aby chronić roślinę przed zarazkami, podgrzej mieszaninę w piekarniku przez pół godziny.

Trzeci krok. Sadzenie

Pierwsza opcja. Umieść ząbki czosnku w ziemi w odległości co najmniej 4 centymetry od siebie. Nie należy zanurzać owoców zbyt głęboko w ziemi — wystarczą trzy centymetry;
Druga opcja. Najpierw zanurz goździki w wodzie, a gdy system korzeniowy się rozrasta, dodaj wody. Gdy zielenina wykiełkuje, można ostrożnie przenieść ząbki do ziemi i dalej je pielęgnować.

Pielęgnacja czosnku

Podlewaj sadzonki co kilka dni i zapewnij czosnkowi odpowiednią ilość światła. Dodatkowo należy czasem dodać nawóz do podłoża, aby dostarczyć roślinie wszystkich mikroelementów.

Pisaliśmy również o: Lara Gessler złożyła wszystkim życzenia z okazji Nowego Roku. "Mam nadzieję, że to początek pięknej przyjaźni"

Może zainteresuje Cię to: Stan błogosławiony Dominiki Gwit daje o sobie znać. "Nie wiem, czy doczekam się do północy"

Przypominamy o: Pierwsza pełnia księżyca w 2023 roku przyniesie bezprecedensowy sukces: kto powinien spodziewać się szczęścia