Każdy dziś marzy o domowej dżungli. Jednak co zrobić, jeśli zupełnie nie mamy tak zwanej "ręki do kwiatów"? Nie martw się! Jest na to sposób. Po prostu musisz postawić na rośliny, które nie nalezą do wymagających.

#Zamiokulkas

Nasze zestawienie otwiera hit w każdym domu, czyli Zamiokulkas. To długowieczny kwiat doniczkowy, którego ozdobą są wzniesione, ciemnozielone, błyszczące liście. Roślina ta jest niezwykle odporna na niedobory światła i wody. Pamiętaj! To roślina, która lubi mieć ciasno w doniczce - nie przesadzaj jej zbyt prędko.

#Aloes

Aloes jest wytrzymałą i niekłopotliwą rośliną doniczkową. W warunkach domowych może rosnąć przez wiele lat. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Lubi umiarkowane podlewanie, wa najlepiej gdy przed kolejną dawką wody niemal całkowicie przesuszyć podłoże w doniczce. 

Popularne wiadomości teraz

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Top 5 kwiatów, które emitują dobrą energię. Wśród nich czujemy się znakomicie

#Dracena obrzeżona

Dracena obrzeżona jest łatwa w uprawie i odporna na niesprzyjające warunki. Jest to doskonała roślina doniczkowa dla początkujących. Lubi jasne stanowiska, ale dobrze też będzie rosnąć w lekkim półcieniu. Podlewać raz na tydzień.

#Scindapsus złoty

Scindapsus jest bardzo tolerancyjny na różne warunki oraz odporny na przesuszenie podłoża. W warunkach domowych może rosnąć przez wiele lat. Lubi umiarkowane podlewanie oraz stanowisko jasne. Uwaga! Może gnić od zbyt częstego podlewania.

#Sansevierie

Sansevierie doskonale przystosowują się do trudnych warunków. Świetnie radzą sobie z suchym powietrzem, niedostatkiem wody i światła. Dodatkowo oczyszczają powietrze z toksyn i wytwarzają duże ilości tlenu.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com