Nasze ziemskie powietrze ma coraz gorszą jakość. Jeszcze nigdy tak bardzo nie potrzebowaliśmy naturalnych domowych filtrów powietrza.

Warto pamiętać o tym, że zamiast kupować drogich oczyszczaczy, możemy do tego wykorzystać rośliny! Oprócz tego, że wspomogą twój układ oddechowy, to jeszcze będą pięknym dodatkiem w domu.

Oprócz tego, wyróżnia się rośliny, wród których mamy dobre samopoczucie, czujemy się zdrowi, spokojni - po prostu chce nam się żyć! 

#Drzewko szczęścia

Sukulent łatwy w utrzymaniu, który lubi jasne otoczenie. Oprócz szczęścia, ma przynosić także fortunę.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Jak dbać o piwonie, by pięknie rosły? Proste porady gwarantujące cudowny efekt

#Fiołek alpejski

Kwiatek choć popularny, jest uważany za trudny w utrzymaniu - często bowiem gnije. fiołek nie lubi przeciągów, dymu papierosowego, centralnego ogrzewania, a im niższa temperatura, tym dłużej żyje

#Begonia

W uprawie domowej begonie wymagają dużej wilgotności i lekko cienistego miejsca. Latem podlewamy je dwa razy w tygodniu, zimą co ok. 10 dni.

#Zielistka

To jedna z najwytrzymalszych i najmniej wymagających roślin doniczkowych. Na dodatek jest to naturalny filtr powietrza. Nic więc nie szkodzi na przeszkodzie, by mieć ją w swoim domu.

Oto 4 najpiękniejsze drzewa dekoracyjne do ogrodu. Na wszystkich robią wrażenie

#Maranta

Maranty pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki Środkowej i Południowej - zapewnienie jej wysokiej wilgotności jest więc podstawą powodzenia w uprawie. Latem rośliny trzeba spryskiwać codziennie, zimą – dwa razy w tygodniu.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com