Piwonie to zdecydowanie jedne z najpiekniejszych kwiatów na świecie. Cudownie prezentują się w ogrodzie, ale też wkomponowane w bukiet prezentują się znakomicie. To też swego rodzaju bardzo modna w ostatnich sezonach roślina. Warto ją mieć. Jednak co zrobić, by pieknie kwitła? Mamy na to rady!

Miejsce

Planując w ogródku piwonie, warto wiedzieć, że rośliny te lubią popołudniowe słońce, zatem najlepsze dla nich stanowisko będzie po zachodniej stronie ogrodu. Kwiaty te nie lubią natomiast, gdy się je przesadza, mogą wtedy przez kilka lat nie kwitnąć! Jeśli chodzi o ich sadzenie - do gleby wsadzamy je dość głęboko, w taki sposób, by nasady pędów zostały przysypane ziemią do wysokości ok. 10 cm.

Oto 4 najpiękniejsze drzewa dekoracyjne do ogrodu. Na wszystkich robią wrażenie

Podlewanie

Nie trzeba podlewać tych roślin, jeśli nie ma suszy. Dopiero w czasie, gdy brakuje opadów należy nawadniać je od spodu, nie mocząc kwiatów i liści, gdyż pojawią się na nich brunatne plamy.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Nawożenie i ochrona przed szkodnikami

Nie trzeba nawozić piwonii, natomiast w sezonie deszczowym należy uważać na szkodniki. Piwonie stają się podatne na szarą pleśń. Na liściach powstają wówczas brunatne plamy pokrywające się szarym nalotem. Po zauważeniu objawów, rośliny trzeba przez kilka tygodni, w odstępach siedmiodniowych, spryskiwać preparatem grzybobójczym.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com