Zwierzaki od dziecka mają tego samego właściciela, a od ośmiu lat są razem. Max pomagał Spike'owi w nawigacji, pełniąc funkcję jego psa przewodnika. Zwierzęta razem jadły, spały, bawiły się i chodziły na spacery.

Zwierzaki mieszkały na podwórku przez cały rok, nawet zimą, gdy na dworze panowały silne mrozy. Spali w zbudowanej budzie, tuląc się do siebie, by się ogrzać. Właścicielowi zrobiło się żal starszych zwierząt i postanowił oddać je do schroniska, aby mogło znaleźć lepsze warunki życia dla swoich kudłatych przyjaciół.

Pies i kot zostały zabrane przez wolontariuszy do Saving Grace Animal Society, schroniska w jednym z miast w Kanadzie.

Schronisko wiedziało, że zwierzęta nie mogą być rozdzielone, więc zaczęło szukać dla nich jednego właściciela. Oczywiście szanse na znalezienie takiego właściciela były znikome. Zwierzęta były w zaawansowanym wieku, nie licząc ślepoty Spike'a.

Ale obawy personelu były daremne. Dzięki rozpowszechnieniu na Facebooku informacji o wzruszającej relacji między dwoma kudłatymi przyjaciółmi wiele osób chciało przygarnąć zwierzaki.

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż i ja planowaliśmy osiedlić lokatorów w naszym mieszkaniu: przyjazd jego siostrzenicy wszystko zrujnował: powinna była za to zapłacić"

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

"Mąż przyprowadził swojego syna, o którym nie miałam pojęcia, i powiedział, że zamierza z nami zamieszkać: nie byłam przygotowana na tę wiadomość"

"Mój kuzyn zadzwonił i powiedział, że tylko krewni powinni być obecni na ślubie: jak to możliwe, że mój mąż nie będzie obecny"

Historia kotka, screen youtube
Historia kotka, screen youtube
Historia kotka, screen youtube

Wolontariusze wybrali najlepszego właściciela dla Spike'a i Maxa, życzliwą kobietę o wielkim sercu i troskliwych rękach.

Tym dwóm zwierzakom życzymy długiego życia, pełnego ciepła, troski i miłości.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net