Zwierzaki od dziecka mają tego samego właściciela, a od ośmiu lat są razem. Max pomagał Spike'owi w nawigacji, pełniąc funkcję jego psa przewodnika. Zwierzęta razem jadły, spały, bawiły się i chodziły na spacery.

Zwierzaki mieszkały na podwórku przez cały rok, nawet zimą, gdy na dworze panowały silne mrozy. Spali w zbudowanej budzie, tuląc się do siebie, by się ogrzać. Właścicielowi zrobiło się żal starszych zwierząt i postanowił oddać je do schroniska, aby mogło znaleźć lepsze warunki życia dla swoich kudłatych przyjaciół.

Pies i kot zostały zabrane przez wolontariuszy do Saving Grace Animal Society, schroniska w jednym z miast w Kanadzie.

Schronisko wiedziało, że zwierzęta nie mogą być rozdzielone, więc zaczęło szukać dla nich jednego właściciela. Oczywiście szanse na znalezienie takiego właściciela były znikome. Zwierzęta były w zaawansowanym wieku, nie licząc ślepoty Spike'a.

Ale obawy personelu były daremne. Dzięki rozpowszechnieniu na Facebooku informacji o wzruszającej relacji między dwoma kudłatymi przyjaciółmi wiele osób chciało przygarnąć zwierzaki.

Popularne wiadomości teraz

"Przestałam dawać pieniądze mojej matce i siostrze i natychmiast przestałam być mile widzianym gościem w ich domu"

"Kiedy mój były mąż poprosił mnie, żebym do niego wróciła, myślałam, że za mną tęskni: wszystko okazało się prostsze, potrzebował sprzątaczki"

"Każdego dnia widziałem moją żonę siedzącą na kanapie z włączonym telefonem: jestem tym zmęczony, muszę coś zmienić"

Kobieta pamięta, jak jej ojciec, który porzucił rodzinę, wysłał jej cały list, gdy poprosiła go o kupno nowych butów

Historia kotka, screen youtube
Historia kotka, screen youtube
Historia kotka, screen youtube

Wolontariusze wybrali najlepszego właściciela dla Spike'a i Maxa, życzliwą kobietę o wielkim sercu i troskliwych rękach.

Tym dwóm zwierzakom życzymy długiego życia, pełnego ciepła, troski i miłości.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net