Pewne rasy kotów od urodzenia są bardziej podatne na szkolenia. Takie koty są obdarzeni wysoką inteligencją, są bardzo sprytne oraz mądre. Oni szybko się uczą i przyswajają nowe informacje, mają spokojny charakter i są bardzo posłuszni.

1 Kot syjamski

Kot syjamski

Przedstawiciele tej rasy kotów łatwo poddają się tresurze, o ile jesteście z nimi mili i zapominacie ich chwalić. Jeżeli będziecie naciskać na nich lub będziecie zbyt surowi, to oni zbuntują się i nie będą wykonywać żadnych komend. Należy okazywać kotowi swoją miłość i dawać mu przysmaki za posłuszeństwo, wtedy on szybko nauczy się czegokolwiek: przynosić pilota, otwierać drzwi lub nawet włączać sprzęt AGD.

2 Kot Abisyński

Kot Abisyński

Koty tej rasy są bardzo towarzyskie i lubią spędzać czas z ludźmi. Przedstawiciele tej rasy kotów są bardzo inteligentni, dlatego oni niezwykle szybko i chętnie opanowują nowe umiejętności. Ponadto koty abisyńskie nawet potrzebują ćwiczeń – jeżeli ich nie szkolić, to oni staną się nerwowi i drażliwi.

Popularne wiadomości teraz

To było nieoczekiwane dla wszystkich: Tomasz Lis pokazał swoją trzecią córkę

Katarzyna Dąbrowska w blond włosach! Aktorka przeszła ogromną metamorfozę

Daniel Martyniuk jednak się złamał i znów ostro imprezuje. Celebryta zatęsknił za dawnym życiem

Poświęcono pomnik Krzysztofa Krawczyka. Wdowa zachwycona

3 Amerykański kot krótkowłosy

Amerykański kot krótkowłosy

To bardzo inteligentny, sprytny i mądry kot. Uważa się, że przedstawiciele tej rasy kotów łatwo poddają się tresurze. Co więcej, jeśli ten kot od samego dzieciństwa będzie dorastać w towarzystwie ludzi, to on zacznie rozumieć ludzką mowę, i, w konsekwencji, będzie wykonywać wszystkie komendy.

4 Kot bengalski

Kot bengalski

Koty bengalskie tez łatwo poddają się tresurze i wykonują podstawowe komendy. Tego kota można nauczyć siedzieć i skakać. Przedstawiciele tej rasy kotów są inteligentni i bardzo różnią się od innych kotów. Nie dziwcie się, jeżeli zobaczycie na ulicy kota bengalskiego na smyczy – to jest absolutnie normalne dla tej rasy. Ponadto koty tej rasy uwielbiają pływać, dla nich to czysta radocha! Tez zastanawiacie się, czy na pewno chodzi o kota? Raczej jest to prawdziwy “kotopies”.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational