Czy kwiatek może kosztować jak wypasiony samochód sportowy? Brzmi absurdalnie, ale tak naprawdę może być. Na świecie można znaleźć tak rzadkie i drogie kwiaty, że cena za sztukę może osiągnąć nawet kilkuset tysięcy dolarów. Co więcej, są kwiaty, które po prostu nie mają ceny – oni są tak rzadkie i unikatowe, że ich po prostu nie da się kupić.

Dowiedzmy się, które kwiaty są najdroższe i najrzadsze na świecie.

5 Szafran

Szafran jest bardziej znany jako przyprawa do gotowania. Mówiąc dokładniej, on jest znany jako najdroższa przyprawa na świecie. Szafran to nie dziko rosnący kwiat, ponieważ on został wyhodowany przez człowieka. Aby uzyskać 500 gramów tej przyprawy, należy wyhodować aż 80 tysięcy kwiatów. Ponadto pręciki szafranu można zbierać i suszyć wyłącznie ręcznie. Z tego powodu bukiet szafranu może kosztować od 1200 do 1500 dolarów.

4 Paphiopedilum rothschildianum

Popularne wiadomości teraz

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Kasia Cichopek przygotowała dla swojej córki wspaniałą niespodziankę. O takiej atrakcji marzy każda mała dziewczynka

Nowe fakty dotyczące związku Karpiela-Bułecki z Krupińską zaskoczą wszystkich:

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Ta jest najrzadszy i najdroższy storczyk na świecie, również nazywany „złotem Kinabalu”. Te kwiaty rosną tylko w jednym miejscu na Ziemi – w Parku Narodowym Kinabalu, który znajduje się w Malezji. Unikatowość tego kwiatu polega przede wszystkim na jego kolorze – on ma zielone płatki z czerwonymi kropkami. Żaden inny podgatunek orchidei nie ma tego koloru.

Ta orchidea kwitnie tylko przez dwa miesiące — od kwietnia do maja, a pierwsze kwitnienie może nastąpić nawet kilka lat po posadzeniu. Cena za 1 sztukę tego kwiatu wynosi 6,5 tysiąca dolarów.

3 Shenzhen Nongke

To tez jeden z rodzajów storczyka. I tez bardzo rzadki i bajecznie drogi. On był wyhodowany przez człowieka i zajęło to aż 8 lat.

Płatki tego kwiatu mają delikatny zielony kolor. Ten storczyk kwitnie tylko raz przez 4-5 lat. Jeden taki kwiat kosztuje 202 tysiące dolarów. Właśnie za tę kwotę te storczyki jednego razu zostały sprzedane na aukcji.

2 Róża „Julia”

Hodowla tej odmiany róż zajęła około 15 lat. Charakterystyczną cechą tej róży jest to, że jej płatki kwitną stopniowo. Podczas kwitnienia kolor płatków się zmienia – najpierw jest to brzoskwiniowy kolor, potem on staje się bardziej nasycony, różowy, i w końcu stopniowo staje się bardziej ciemny w rdzeniu.

Sam kwiat nie jest zbyt drogi – on kosztuje 55 dolarów za sztukę, jednak na selekcję tego gatunku róży wydano 5 milionów dolarów.

1 Epiphyllum ostropłatkowe

Te rośliny są najrzadsze na całym świecie i są również nazywane „królową nocy”. Jest to kaktus, który rośnie w tropikach i subtropikach Ameryki Środkowej i Południowej. Sam kaktus jest dość powszechną rośliną, ale jego kwiat jest niezwykle rzadki. On kwitnie tylko raz – dzieje się to po zachodzie słońca i już następnego ranka ten kwiat więdnie. Tego kwiatu nie da się odciąć. Epiphyllum ostropłatkowe są bezcenne – nie można ich kupić w żadnym miejscu na Ziemi.