Pomimo faktu, że najczęściej pies jest prawdziwym przyjacielem właściciela i ludzi w ogóle, są też rasy psów, które są mniej przyjazne dzieciom. Takie psy są uważane za najbardziej niebezpieczne dla dzieci. Dowiedzmy się, co treserzy mówią o takich rasach.

1 Akita

Okazuje się, że ten śliczny pluszowy pies może być bardzo niebezpieczny dla małego dziecka. Jest to bardzo aktywny pies o dobrze rozwiniętym instynkcie obrońcy. Problem polega na tym, że jeśli dziecko nagle głośno krzyknie, Akita może po prostu nie mieć czasu na przemyślenie swoich działań — pies instynktownie zaatakuje dziecko. Dlatego treserzy psów nie zalecają osobom z małymi dziećmi kupowania psów tej rasy. Dziecko musi być świadome tego, jak zachowywać się obok tego zwierzęcia, aby nie prowadziło to do negatywnych konsekwencji.

2 Husky syberyjski

Przedstawiciele tej rasy psów mają bardzo aktywny i niespokojny charakter. Ponadto Husky są monogamiczne. Oni słuchają tylko swojego właściciela i po prostu ignorują innych ludzi. Co więcej, nawet właściciel nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z buntowniczą naturą husky. Będąc blisko małego dziecka, które również nie zawsze jest posłuszne rodzicom, ten pies może być jeszcze bardziej niegrzeczny, a nawet skrzywdzić dziecko.

Popularne wiadomości teraz

Edyta z programu "Królowe życia" jest nie do poznania

Agnieszka Włodarczyk pokazała swoje apartamenty w Hiszpanii: aktorka chwali się wrażeniami z podróży

Paulla wyznała prawdę o ciąży. Takich słów nikt się nie spodziewał

W wieku 70 lat odszedł ceniony aktor Krzysztof Kiersznowski

3 Jamnik

Jamnik jest uznawany za jedną z najbardziej niebezpiecznych ras. Istnieje wiele dowodów na to, że jamniki często atakują ludzi. Te psy mają bardzo silny instynkt łowiecki. Dlatego, bawiąc się z dzieckiem, przedstawiciele tej rasy psów mogą po prostu dać się ponieść emocjom i ugryźć lub podrapać dziecko.

4 Shar pei

Ogólnie rzecz biorąc, psy tej rasy są bardzo spokojne i leniwe. Shar pei nie lubią aktywności i czują dyskomfort w warunkach hałasu i zamieszania. Dlatego ten pies może nawet ugryźć krzyczące dziecko, zwłaszcza jeśli dziecko będzie męczyć go zabawami lub szarpać.

5 Rosyjski toy

Ten piesek wcale nie jest tak spokojny, jak się wydaje. Przedstawiciele tej rasy psów na pierwszy rzut oka nie stanowią żadnego zagrożenia, ale warto wiedzieć, że im jest bardzo trudno tolerować ból i dyskomfort fizyczny. Dlatego, jeśli podczas gry dziecko zbyt mocno ściśnie zwierzaka, pies może go mocno ugryźć.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana