Psy mogą być nie tylko najlepszymi przyjaciółmi człowieka, lecz także prawdziwymi obrońcami. Jeżeli ktokolwiek, chociażby spróbuje skrzywdzić was w obecności tego czworonożnego towarzysza – zostanie natychmiast za to ukarany.

Mastif tybetański

Przedstawiciele tej rasy należą do największych i najsilniejszych psów na świecie. Mastif wygląda na bardzo złego i agresywnego psa, ale z natury on jest prawdziwym słodziakiem. Są oddane swojej rodzinie. Psy tej rasy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, wiec właścicielom warto być przygotowanymi na regularne długie spacery. Ci czworonożni przyjaciele nie tolerują niegrzeczności. Jeżeli nie będziesz codziennie odbywać trening z tym psem, to będziesz musiał poszukać innego obrońcy...tym razem, żeby bronic się przed swoim psem. Nie każdy potrafi poradzić sobie ze złością tego psa. Warto zaznaczyć, że to bardzo mądry pies, wiec odpowiednie podejście do niego pomoże ograniczyć jego agresywne zachowania.

Owczarek niemiecki

Psy tej rasy są wiernymi obrońcami, którzy są gotowi oddać życie za swoją rodzinę. W rzeczywistości psy tej rasy są z natury bardzo przyjazne i ufne. Agresywne zachowanie psa tej rasy najczęściej jest spowodowane agresywnym zachowaniem innego zwierzęcia. Owczarki niemieckie muszą być odpowiednio szkolone od szczeniaka. Najważniejsze, aby robić to bez presji, krzyku lub zmuszania. Owczarek niemiecki jest cudownym psem pod każdym względem. Dla tych psów ich właściciele są całym ich życiem więc oni pójdą za nimi nawet w ogień. Do szczęścia temu psu jest potrzebna praca oraz cudowny właściciel. Dodatkową korzyścią dla właścicieli psów tej rasy jest to, że oni są łatwe w tresurze. Ciekawostką jest to, że psy akurat tej rasy mają najwięcej gwiazd na Aleje Gwiazd w Los Angeles.

Popularne wiadomości teraz

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Tak bardzo mi pomagasz, jak mogę ci się odwdzięczyć: zostań matką mojej córki. To wystarczy"

Doberman

Wygląd tych chudziutkich, ale takich pięknych i wysportowanych psiaków po prostu zapiera dech w piersi. Ich dobrze umięśnione, ale szczupłe lapy są powodem do zazdrości nie tylko wśród innych ras, lecz także wśród ludzi. Dobermany mają doskonały węch i słuch. To jest bardzo przyjazny i otwarty pies, jeżeli chodzi o zachowanie w rodzinie, która go wychowała. Doberman bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i uważa siebie za jego głównego obrońcę. Dobermany wyróżnią się wśród innych ras nie tylko swoim urzekającym pięknem, lecz także posłuszeństwem i inteligencją. Te psy mają dużo energii, wiec są dość nadpobudliwe. Właśnie dlatego oni potrzebują codziennej aktywności fizycznej. Psy tej rasy lubią się uczyć oraz bawić się w zabawy umysłowe. Ponieważ te psy są bardzo inteligentni, oni często pracują w policji lub wojsku.

Chinook

Te duże długowłose psiaki są doskonałymi obrońcami o dobrym sercu. Dla nich nie ma nic niemożliwego. Nie wiedzą, czym jest agresja, ponieważ są najbardziej zrównoważonymi psychiczne psami. Chinooki są inteligentni, posłuszni, dobrze wychowani i życzliwi. Te zwierzaki nieustannie starają się zadowolić swojego właściciela, aby zdobyć jego pochwałę dzięki swojej uczciwej pracy. Psy tej rasy uwielbiają pracę zespołową. Chinooki są prawdziwymi słodziakami. Psy tej rasy szczególnie lubią dzieci oraz swoją rodzinę. Są bardzo łagodni i przyjaźni, lecz nigdy nie zapominają o swojej głównej misji, czyli obronie rodziny.

Puli

To jest starożytna rasa psów pasterskich o bardzo ciekawym, a nawet zabawnym wyglądzie. Włosy tych zwierzaków wyglądają jak dredy. Są to bardzo energiczne i aktywne psy średniej wielkości. Dlatego właśnie zabawy i spacery są ich fetyszem. Ten aktywny pies jest zazwyczaj hodowany jako pies pilnujący gospodarstwa. Psy tej rasy są bardzo czujne i opanowane. Niewłaściwe wychowanie tego psa może stać się przyczyną poważnych kłopotów właściciela, ponieważ ten pies może odbierać ludzi jako stado, które należy bronic. Oprócz tego te psiaki uwielbiają dzieci i chętnie z nimi się bawią.

Anatolian

Wielkie łapy, rozbudowana klatka piersiowa, duża głowa oraz muskularna sylwetka – to wszystko są charakterystyczne cechy starożytnej rasy psów pasterskich. Anatolian ma nie tylko siłę zewnętrzną, lecz także wewnętrzną. Warto zaznaczyć, że pies tej rasy nie będzie najlepszym wyborem dla niedoświadczonych właścicieli. Kochają wolność. Oni zawsze utrzymują dystans wobec obcych ludzi. To są psy-obserwatorzy, którzy w obliczu potencjalnego niebezpieczeństwa są zawsze gotowe do ataku. Są bystre i czujne, dlatego akceptują tylko uzasadnione i uczciwe uwago od właściciela. U niektórych przedstawicieli tej rasy agresywne zachowanie jest wrodzone, ale jednocześnie oni są dobrodusznymi psami, które nie zrobi nikomu krzywdy bezpodstawnie. Z tymi psami należy zachowywać największą ostrożność. Czasami poradzić z agresywnym zachowaniem tego psa nie potrafi nawet doświadczony właściciel, dlatego lepiej go nie prowokować.