Prawie każdy z nas marzy o czworonożnym pupilu. Psie, z którym można radośnie hasać po parku, czy kocie, który będzie słodko drzemał na naszych kolanach. Tylko skąd najlepiej wziąć zwierzaka? Z hodowli, a może jednak ze schroniska czy domu tymczasowego? Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na adopcję.

Fot. Snapwire, Pexels

Wyjątkowa więź

Zwierzak znalazł się w schronisku z powodu innego człowieka, który nie potrafił się nim zająć, nie miał takiej możliwości, lub najzwyczjniej w świecie nie chciał. To oznacza, że czworonóg doświadczył już rodzinnego ciepła, które zostało mu brutalnie odebrane. Na pewno bardzo za nim tęskni, a ty możesz ofiarować mu to na nowo, czy to nie piękne?

Popularne wiadomości teraz

Firma sprzątająca posprzątała jego dom. Efekt wprawia w osłupienie

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Kalendarz strażaków z Australii z małymi kotkami. Na ten widok od razu zrobi Ci się gorąco

Jak dziś wyglądają bliźniaki syjamskie, które zostały podzielone 14 lat temu?

Fot. Burst, Pexels

Osoby decydujące się na adopcję potwierdzają, że zwierzaki stały się najlepszymi przyjaciółmi i okazywały wielką wdzięczność za ofiarowaną pomoc. Taki zwierzak zwykle bardzo tęski za człowiekiem, i gdy ten decyduje się nim zaopiekować, oddaje mu całe swoje serce.

Fot. Ana Francisconi, Pexels

Oszczędność

Fot. Freestocks.org, Pexels

Zwierzak adpotowany często nie będzie kosztował nas nic, lub będziemy musieli wnieść symboliczną opłatę. Dodatkowo, pupil ze schroniska będzie już westyrylizowany, odrobaczony i zaszczepiony.

Mieszanec? Niekoniecznie!

Fot. Nishizuka, Pexels

Jeśli jednak wciąż marzysz o rasowym zwierzaku, nie musisz wcale rezygnować z adopcji. One też często trafiają do schronisk, okazując się nietrafionym prezentem lub chwilowym kaprysem. Poszukiwania mogą zająć nieco więcej czasu, lecz pomyś, jakim szczęściem będzie odmienić życie porzuconego czworonoga!