Jeśli zobaczycie gdzieś bukiet z rzadką odmianą chryzantem, nie przechodźcie obok. W końcu możecie nie tylko podziwiać piękno tego kwiatu, ale także wykorzystać go, aby wyhodować ta odmianę na swoim ogródku.

Przede wszystkim trzeba skrócić gałęzie rośliny. Aby to zrobić, podzielcie gałązkę na łodygi, z których każda powinna mieć cztery międzywęźle.

Do ukorzeniania nadają się również istniejące pędy boczne.

Do sadzenia chryzantem najlepiej używać podłoża o odczynie obojętnym, które można znaleźć w każdym specjalistycznym sklepie.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Przed ukorzenieniem każdą łodygę należy zwilżyć czystą wodą i specjalnym roztworem. Następnie sadzimy je na głębokość jednego centymetra i podlewamy wodą.

Pojemniki z sadzonkami należy przechowywać w szczelnie zamkniętych workach. Najwygodniej jest użyć woreczka z suwakiem zamykanym.

Chryzantemy preferują stanowisko słoneczne, dlatego sadzonki trzeba umieścić w dobrze oświetlonym miejscu, a temperatura powietrza powinna wynosić + 25 stopni.

Czas ukorzeniania sadzonek chryzantem wynosi około 3 tygodni. W tym czasie z bocznych pędów również powinny się pojawić nowe kiełki.

Wiosną, gdy temperatura powietrza wystarczająco się nagrzeje, sadzonki można będzie przesądzić do ogródka.