Projektanci wnętrz zalecają bardzo poważnie podchodzić do dekoracji wnętrz, ponieważ każdy nawet najmniejszy szczegół ma wielkie znaczenie. Eksperci opracowali kilka zasad, dzięki którym wasze mieszkanie będzie wyglądać znacznie lepiej.

1.     Kolorowe doniczki

Wielokolorowe doniczki wykonane z różnych materiałów często powodują pewną dysharmonię w dowolnym pomieszczeniu, dlatego, aby rośliny doniczkowe nie zepsuły waszego wnętrza, lepiej zawsze wybierać doniczki w tym samym kolorze.

Ważną częścią wnętrza są rośliny doniczkowe
Ważną częścią wnętrza są rośliny doniczkowe

2.     Magnesy na lodówcę

Chociaż magnesy służą jako cenna pamiątka, oni niestety dość często psują wnętrze kuchni. Dlatego bez tych „krzyczących” drobiazgów kuchnia będzie wyglądać bardziej harmonijnie.

3.     Obrusy i pościel

Takie detale potrafią natychmiast zepsuć wygląd każdego pomieszczenia, jeśli oni nie będą dopasowane do pokoju kolorystycznie. Na przykład, jeśli pokój jest jasny, a koc lub obrus jest kolorowy, to zdecydowanie będzie wyglądać brzydko.

Popularne wiadomości teraz

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Najkrótsze małżeństwa w historii. Rekordziści pokłócili się i rozstali się w dniu ślubu

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Ale wtopa! Katarzyna Cichopek pokazała przypadkiem rozebranego męża. Ma się czym pochwalić

Możesz zrobić tak, ze dowolny pokój w twoim mieszkaniu stanie się bardziej przytulny
Możesz zrobić tak, ze dowolny pokój w twoim mieszkaniu stanie się bardziej przytulny

4.     Deska do prasowania

Deska do prasowania to bardzo wygodna i często niezastąpiona rzecz w każdym domu, ale jeśli w pomieszczeniu nie ma dla niej miejsca, jej wygląd może również bardzo zepsuć wnętrze. Pokój będzie wyglądał tak, jakby czeka na was przeprowadzka.

5.     Buty na korytarzu

Wiele osób często zostawia wszystkie swoje buty prosto na korytarzu, ale nawet taki mały drobiazg sprawia wrażenie bałaganu w domu. Dlatego lepiej przechowywać wszystkie buty w specjalnych szafkach.

6.     Przyprawy i produkty na blacie kuchennym

Wygląd kuchni również nadaje jej przytulności
Wygląd kuchni również nadaje jej przytulności

Przyprawy i produkty lepiej przechowywać w zamkniętych szafkach, bo oni od razu rzucają się w oczy, a czasem nawet wyglądają niechlujnie – jeśli na blacie jest dużo słoików, wydaje się, że kuchnia jest brudna.

7.      Leki w widocznym miejscu

Takich rzeczy również lepiej nie umieszczać w widocznych miejscach. Po pierwsze, jest to niebezpieczne, zwlaszcza jeśli w domu są małe dzieci, a po drugie, mnóstwo otwartych opakowań leków na pewno nie dodają wnętrzu uroku.