Każdemu z nas zależy, aby mieszkać w czystym domu pozbawionym bakterii. Jednym z miejsc, w którym nastepuje kumulacja jest toaleta. Tym bardziej więc powinno się dbać o czystość tego miejsca.

Tłusty Czwartek. Zwyczaje w Polsce i na świecie

Korzystamy z niej codziennie, zarówno my jak i nasi domownicy. Czasem także goście. Powinniśmy więc postarać się, aby to miejsce było szczególnie czyste.

Poznaj 3 niezawodne sposoby!

Ocet i sól

Która perfekcyjna pani domu nie zna tej domowej mieszanki? To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwalczenie brudu w muszli klozetowej. W szklance octu rozpuść 1/3 szklankę sody. Następnie wlej mieszankę do toalety, pozostawiając ją na ok. 30 minut. Teraz możesz wyczyścić muszlę z wykorzystaniem szczotki. Jeżeli kamień stawia opór może być konieczne sięgnięcie po druciak, ale on z kolei niszczy powierzchnię muszli, pozostawiając na niej zarysowania. Zachowaj ostrożność.

Popularne wiadomości teraz

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Soda i kwasek cytrynowy

Potrzebujesz 1/3 szklanki sody oczyszczonej i 1/4 kwasku cytrynowego. Wymieszaj ze sobą dokładnie oba proszki i wsyp do muszli klozetowej, ponownie wymieszaj do momentu powstania stosunkowo dużej piany. Pozostaw tak toaletę na ok. 30 minut, a następnie umyj ją normalnie tak jak zawsze

Napój gazowany typu Coca Cola

Coca Cola to doskonały sposób na czystość w domuw tym również na kamień w toalecie. Wszystko za sprawą wysokiej zawartości kwasu fosforowego, który bardzo dobrze radzi sobie z rdzą, trudnymi plamami oraz zabrudzeniami. Do wyczyszczenia muszli klozetowej wystarczy jedna puszka napoju. Należy wlać ją do toalety i tak pozostawiać na ok. 1 godzinę lub dużej. Po upływie tego czasu wyszczotkuj dokładnie miejsca pokryte kamieniem

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com