Niedoskonałości są koszmarem każdej z nas. Nawet jeśli lata nastoletnie masz już dawno za sobą, zdarza się, że Twoja cera przeżywa prawdziwy wysyp. Wystarczą do tego: miesiączka, słodycze, czy ostre przyprawy, by nagle na Twojej twarzy pojawił się istny armagedon. Co by się nie stało, nie obwiniaj się, że nie jesteś doskonała. W końcu sama Kendall Jenner ma problem z trądzikiem. Jak ona komentuje problematyczną cerę? - never let that shit stop you! i tego się trzymajmy!

Jednak to nic dziwnego, że chcemy zakryć przykre zaczerwienienia. W końcu chodzi o nasza pewność siebie i dobre samopoczucie. Ale na co zwracać uwagę, by makijaż nam pomógł, a nie zaszkodził?

Najlepsze domowe peelingi!

1. Używaj podkładu, który nie zatyka porów

Ważne jest to, byś nie zatykała swoim podkładem porów. Zapomnij więc o ciężkich i mocno kryjących podkładów, ponieważ zamiast Ci pomóc, pogorszą Twoją sytuację. Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku kieruj się jego składem. Postaw na produkt, pozbawiony sylikonów. Dodatkowo, warto, by podkład działał antybakteryjnie, czyli sprawdzi się podkład mineralny, opierający się na tlenku cynku, który ma właściwości antybakteryjne.

2. Postaw na perfekcyjne oczyszczanie

Trądzik powoduje nic innego jak brud, sebum i bakterie, dlatego nie dopuszczaj do sytuacji, w których będziesz nosić „maskę” przez cały dzień. Koniecznie zadbaj o to, by Twoją rutyną stał się demakijaż tuż po przyjściu do domu z pracy czy szkoły. Nawet pomimo dobrze dobranych kosmetyków, Twoja skóra najlepiej będzie się czuć bez żadnego dodatkowego pokrycia. Stosuj oczyszczanie dwuetapowe: najpierw zastosuj płyn do demakijażu, lub inny produkt, który usunie zabrudzenia z Twojej cery, a następnie umyj twarz wodą i łagodnym żelem bez SLS. Tylko taki sposób oczyszczania twarzy da ci gwarancję, że wszelki brud i resztki makijażu zostały dokładnie usunięte.

Popularne wiadomości teraz

Bliźniaki urodziły się w dwumiesięcznym odstępie. Jak wyglądają teraz

Najlepsze polskie komedie w historii. Dziesięć najlepszych polskich filmów

Dzieci o jasnym i nietypowym wyglądzie. Ich piękno jest godne podziwu

Miesiąc urodzenia kobiety zdradza tajemnicę jej charakteru

Domowe sposoby na piękne i gładkie dłonie

3. Nie zapomnij o myciu pędzli

Tak jak standardem jest mycie rąk po wyjściu z toalety, tak codzienne mycie swojego aplikatora do podkładu musi stać się Twoją rutyną. Pędzle do różu, pudru czy cieni możesz myć tylko raz na tydzień, ale i o tym koniecznie musisz pamiętać. Wyobraź sobie wklepywanie w siebie okropnych bakterii, które zaraz zadbają o to, by na Twojej pięknej skórze pojawił się czerwony wyprysk. Jeśli chcesz tego uniknąć musisz koniecznie przestrzegać tej zasady.

4. Po prostu zachowaj higienę

Podczas jednej godziny potrafimy dotknąć swojej twarzy średnio sto razy! A to właśnie na dłoniach przenosimy zarazki. Zatem myj często ręce, nawilżaj je, zmieniaj często ręczniki i pościel. Niby banalnie prosta zasada, ale jaka ważna.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com