Centrum Nauki Kopernik łączy w sobie muzeum nauki oraz ogromny laboratorium badawczy, w którym codziennie ponad tysiąc odwiedzających zapoznaje się z eksponatami, bierze udział w przeróżnych eksperymentach, uczy się rozumieć dotychczas niezrozumiałe zjawiska i prawa przyrody, myśleć krytycznie, analizować i znajdować odpowiedzi na swoje pytania.

W Сentrum znajduje się około 400 eksponatów, które są tematycznie pogrupowane, i kazdy z których można nie tylko obejrzeć, lecz nawet przetestować. Animatorzy Centrum chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, które pojawią się u was w trakcie zwiedzania ekspozycji. W Centrum znajduje się 6 wystaw stałych, a także przestrzeń warsztatowa, Teatr Wysokich Napięć i Teatr Robotyczny. Warto również odwiedzić Park Odkrywców i Planetarium Niebo Kopernika.

Na dachu Centrum Nauki Kopernik znajduje się ogród, z którego otwiera się niesamowity widok na Wisłę oraz Stare Miasto.

Ceny biletów do Centrum Nauki Kopernik:

  • dzieci do 2 lat - gratis
  • dzieci od 2 do 19 lat, studenci (poniżej 26 roku życia) i emeryci - 21 zł
  • dorośli - 31 zł

Ze względu na ogromną popularność Centrum Nauki Kopernik wszystkie rodzaje biletów można, a nawet warto kupować online oraz z wyprzedzeniem, ponieważ w kasach biletowych zawsze są długie kolejki, w których można spędzić nawet do kilku godzin.

Popularne wiadomości teraz

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Centrum Nauki Kopernik zaprasza gości od wtorku do piątku w godzinach 08.00-18.00, a w weekendy 10.00-19.00 godziny. W poniedziałek Centrum jest nieczynne.

Dostać się do Kopernika można warszawską komunikacją miejską: autobusami nr 105, 118, 127, 185, 102, 162. Na terenie Kopernika działa też parking dla samochodów osobowych płatny 5 zł/godzina.