Można śmiało powiedzieć, że w Polsce jest wiele pięknych i ciekawych miejsc. Spośród wielu recenzji dobrych miejsc autorstwa polskich ekspertów od podróży, wybraliśmy top najciekawszych miejsc, które naprawdę są warte Twojej uwagi. Można się tam wybrać specjalnie na wakacje lub warto odwiedzić, będąc w tym regionie.

Morskie Oko

rajskie zakątki Polski
rajskie zakątki Polski
Morskie Oko

Wielu turystów uważa, że jest to najpiękniejsze górskie jezioro. Znajduje się w masywie górskim Tatr Polskich w Dolinach Rybiego Potoku, na wysokości 1395 metrów, niedaleko Zakopanego. Kiedyś sądzono, że jezioro jest połączone pod ziemią z Morzem Śródziemnym — stąd jego nazwa.

Dolina Chochołowska

Popularne wiadomości teraz

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przygotowują się do ślubu i nie ukrywają tego. Aktorka szykuje się do założenia sukni ślubnej

Marcin Hakiel podzielił się dobrą wiadomością w mediach społecznościowych. Fani są zachwyceni takim obrotem spraw

Nowe fakty dotyczące związku Karpiela-Bułecki z Krupińską zaskoczą wszystkich:

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

rajskie zakątki Polski
rajskie zakątki Polski
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska — największa i najdłuższa dolina w Tatrach Polskich, znajduje się w zachodniej części Tatr i zajmuje powierzchnię ponad 35 km kwadratowych, a jej długość wynosi około 10 km.

Pasma górskie otaczające dolinę, pokryte są łąkami i kosodrzewiną, co sprawia, że sceneria jest tu bardzo piękna, a kolory zmieniają się w zależności od pory roku. Szczególnie dobrze sprawdza się wiosną i wczesną jesienią, kiedy trawa żółknie, a rano wszystko pokrywa szron.

Wiosną na polanach i łąkach masowo kwitną krokusy, nadając dolinie jeszcze więcej kolorów. Malownicza dolina przyciąga nie tylko turystów, ale i filmowców. Nakręcono tu niejeden film.

Park Krajobrazowy Orlich Gniazd

rajskie zakątki Polski
rajskie zakątki Polski
Park Krajobrazowy Orlich Gniazd

Park Krajobrazowy Orlich Gniazd to zespół tajemniczych starych zamków i pięknych krajobrazów, malowniczych dolin, imponujących pozostałości skalnych, ogromnych i tajemniczych jaskiń z wapiennymi wychodniami i nietoperzami.

Powierzchnia parku krajobrazowego wynosi 600 kilometrów kwadratowych, a główną atrakcją jest Szlak Orlich Gniazd. Szlak ten prowadzi przez ruiny średniowiecznych zamków, z których każdy ma swoją ciekawą historię. Zamki i wieże obserwacyjne położone są na trudno dostępnych skalnych wzgórzach — orlich gniazdach, stąd nazwa parku — Orle Gniazda.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net