Oto są zwierzęta, o istnieniu których do niedawna nie wiedzieli nawet naukowcy.

Pajak Eriovixia gryffindori

W 2015 roku w Indiach odkryto nowy gatunek pająka. To zwierze przypominało badaczom kapelusz sortujący z filmów o Harrym Potterze. Dlatego właśnie ten owad został nazwany na cześć pierwszego właściciela kapelusza, Godryka Gryffindora.

Szczur Hyorhinomys stuempkei

W 2015 roku naukowcy spotkali w Indonezji bardzo niezwykłego szczura. To zwierzę miało wydłużony pysk, długie dolne siekacze i nos przypominający ryjek świnki. Dlatego właśnie ten gryzoń został sklasyfikowany jako nowy gatunek.

Popularne wiadomości teraz

Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Kalendarz strażaków z Australii z małymi kotkami. Na ten widok od razu zrobi Ci się gorąco

Jak dziś wyglądają bliźniaki syjamskie, które zostały podzielone 14 lat temu?

Cudowronek Vogelkop

Ten niesamowity ptak był wcześniej uważany za podgatunek ptaków rajskich, ale w 2018 roku został sklasyfikowany jako gatunek niezależny.

Wolatucha wielka

Te zabawne uszaste zwierzątka występują głównie w Australii, a pierwsze wzmianki o nich pojawili się jeszcze pod koniec XVIII wieku. Jednak dopiero w 2020 roku naukowcy odkryli, że istnieje całych trzy gatunki wolatuchy wielkiej, a nie jeden, jak wcześniej sądzono.

Koczkodan sowiolicy

Ludzie dowiedzieli się o istnieniu tych niesamowitych naczelnych z „ludzkimi” cechami dopiero w 2012 roku. Te ssaki występują w Kongo. Naukowcy opisują je jako zwierzęta dość nieśmiałe i ciche.