Nasza planeta jest niesamowita i pełna tajemnic. Ponadto prawie każde zwierze na Ziemi potrafi zaskoczyć nas jakąś ciekawostką – od domowych kotów po gigantycznych drapieżników. Te nieoczekiwane, urocze i bardzo ciekawe fakty zmuszają nas jeszcze bardziej zakochać się w naszych braciach mniejszych! Zapewniamy, ze te fakty nie tylko szczerze Was zachwycą, ale także uzupełnią Waszą skrzynkę wiedzy.
-
Koty nie postrzegają nas jako ludzi, lecz jako innych kotów.
Kiedy koty „uderzają” nas swoimi głowami, tak naprawdę witają nas – dokładnie tak samo, jak witałyby innego członka swojej kociej rodziny. Oznacza to, że dla nich jesteśmy czymś w rodzaju dziwnych, dużych i niezdarnych kotów, ale oni nadal traktują nas jako członków swojej rodziny i szczerze kochają.
-
Dobra wiadomość: populacja tygrysów na świecie zaczęła się odradzać.
-
Kiedy w stadzie słoni rodzi się słoniątko, pozostali trąbią, by uczcić narodziny nowego członka rodziny.
„Publikuję osobiste nietypowe zdjęcie. Komentarze: ‘W pani wieku takich zdjęć nie wolno publikować.’ ‘Po co to pokazywać. Myśli że ma 16 lat." Z życia
Po raz pierwszy zostałam mamą, nie rodząc dziecka. 'Co mnie obchodzą cudze dzieci. Niech to matki się o nie martwią' – mówiłam i nie wytrzymałam
Najmniejszy pies świata imieniem Toudi żyje w Polsce
Hybryd psa i kota. Zdjęcia tego zwierza bardzo popularne w sieci
Słonie często żyją w grupach rodzinnych, głównie samic i dzieciąt. Podczas gdy samce odchodzą, aby dalej się rozmnażać, samice zwykle rodzą dzieci w otoczeniu słoniątek.
-
Kalan morski potrafi przechowywać kamyk znaleziony w dzieciństwie przez całe życie. Zwykle ona chowa takie kamyki w kieszeniach utworzonych ze skóry.
-
Być może Wasz pies czasami śni o Was.
-
Kalany morskie trzymają się za ręce podczas snu, aby trzymać je blisko siebie.
-
Na Falklandach są porzucone pola minowe, które zamieniły się w sanktuarium pingwinów.
Na Falklandach są porzucone pola minowe, które w pewnym momencie zamieniły się w sanktuarium pingwinów. Pola te przetrwały konflikt argentyńsko-brytyjski w 1982 roku i obecnie jest tam cisza i spokój: drut kolczasty i miny odstraszają kłusowników, a same pingwiny są za małe, by spowodować eksplozję.
-
Pies kicha podczas zabawy, aby pokazać, że jest po prostu fajna zabawa i on nie chce Was skrzywdzić.
-
Malutkie myszy czasami śpią w kwiatach.
-
Pandy nie są już zagrożone wyginięciem. Populacja tych zwierząt rośnie, dlatego oni nie należą już do zagrożonych gatunków.
-
Krowy mogą mieć przyjaciół i czuć obok nich dużo szczęśliwszymi niż obok nieznanych krów.
-
W filmach psy często mają przerysowane ogony, ponieważ oni zbyt często machają nimi podczas kręcenia filmu.
-
Psy potrafią przewidzieć czas Waszego powrotu do domu – głównie dzięki zapachu pozostającym w domu, zwlaszcza jeśli Wy codziennie wychodzicie i wracacie do domu z pracy o tej samej porze.
-
Pszczoły mogą zechcieć pospać po wypiciu nektaru, i czasami zasypiają prosto w pąkach.
-
Matki delfinów „śpiewają” swoim dzieciakom kołysanki, gdy oni są jeszcze w łonie matki. Ciężarne samice nie bez powodu wydają świszczące dźwięki – dzieciaki zapamiętują je, co w przyszłości pozwala matce i dziecku łatwo się odnaleźć.
-
Pszczoły wydają brzęczący dźwięk „Whoop”, wpadając na inne pszczoły lub gdy są przestraszone. Ten dźwięk jest analogiczny do naszego „Och!” lub „Ach!”
-
Niektóre małe pajączki używają kropelek wody jak kapelusze.
-
Kruki pamiętają twarze. Wiec możecie się z nimi zaprzyjaźnić (jeśli oczywiście macie jedzenie).
-
Kozy i krowy mają akcenty, które są uwarunkowane ich lokalizacją geograficzną.
-
Delfiny celowo dotykają jadowitych kolców rozdymkowatych. Chodzi o to, ze małe dawki ich jadu działają na delfiny narkotycznie. Oto jak oni zachowują się po spotkaniu z rozdymkowatymi:
-
Wasz pies naprawdę Was kocha – nie dlatego, że go karmicie i wychodzicie z nim na spacery. Potwierdzają to badania poziomu oksytocyny, tętna i innych parametrów biometrycznych podczas interakcji psów z ludzi.
-
Pingwiny nie tylko wybierają partnera na całe życie – oni również potrafią uporczywie szukać piękny kamień, aby się oświadczyć swojej wybrance.
-
Krowy na zmianę karmią swoje cielęta. Podczas gdy jedna krowa opiekuje się dziećmi, druga może bezpiecznie jeść trawę.
-
W lasach wyrastają setki kiełków tylko dlatego, że wiewiórki często zapominają o tym, gdzie chowały swoje pożywienie. Nasiona, które oni zakopują w ziemi, czasami zaczynają kiełkować.
-
Tygrysy nie potrafią mruczeć, więc, aby okazać swoje zaufanie i sympatię, oni zamykają oczy i „parskają”. Jeśli tygrys zamyka oczy, to oznacza, ze on okazuje pełne zaufanie.
-
Słoniątka potrzebują trochę czasu, aby nauczyć się używać swej trąby.
-
Niektóre pingwiny boją się łaskotek.
-
Wiewiórki z chęcią adoptują inne wiewiórki, jeśli te nagle zostaną osierocone.
-
Ośmiornice zbierają kamienie, błyszczące rzeczy i umieszczają je na piasku, budując w ten sposób małe ogródki.
-
Kaczki uwielbiają „surfować”. Niejednokrotnie zauważano, jak te ptaki z przyjemnością kołyszą się na falach i „łapią” je.
-
Świnki morskie bardzo zabawnie podskakują ze szczęścia. I nie tylko one!
-
Pandka ruda używa swojego puszystego ogona jako koca, aby ogrzać się podczas snu.
-
Ze względu na gęstość futra szynszyli pływanie jest dla niej niebezpieczne – futro bardzo długo wysycha, wiec istnieje duże ryzyko hipotermii. Zamiast tego szynszyle chętnie kąpią się w piasku:
-
Słoniątka czasami ssą swoją trąbę, aby się uspokoić.
-
Niektóre ryby potrafią rozpoznawać twarz swojego właściciela. Ponadto wiele ryb ma doskonały wzrok.
-
Nieświszczuk wita się za pomocą pocałunków.
-
Wilki mają „opiekunki”. Kiedy rodzice idą na polowanie, część stada opiekuje się dziećmi.
-
Delfiny mają swoje imiona.
Naukowcy z University of St Andrews twierdzą, że każdy delfin ma swój własny, niepowtarzalny gwizdek. Nowe badania sugerują, że delfiny w rzeczywistości naśladują odgłosy osób, które są blisko i w ten sposób wołają ich. Tym dźwiękiem oni nazywają ich „po imieniu”.
-
Podczas snu tukany zwijają się w kłębek:
-
Podczas krycia ważki tworzą swoimi ogonami serduszko.