Każda osoba w swoim życiu powinna przynajmniej jeden raz odwiedzić park dinozaurów, bo gdzie jeszcze można zobaczyć te najbardziej zagadkowe prehistoryczne stworzenia naturalnej wielkości? Warto zaznaczyć, ze w Polsce jest wiele parków dinozaurów – ponad 20. W tym artykule opowiemy o największych i najciekawszych parkach dinozaurów, które zdecydowanie warto odwiedzić:

JuraPark Krasiejów

Park dinozaurów JuraPark w Krasiejowie (zlokalizowany w odległości 25 km od Opola i 80 km z Katowic) to największy park tematyczny z dinozaurami w całej Europie, w którym edukacja i rozrywka dają wybuchową mieszankę pozytywnych emocji oraz wiedzy. To jest jedno w niewielu miejsc, w którym wciąż są wydobywane prawdziwe skamieliny tych stworzeń, z których najstarsze mają aż 225 milionów lat.

W parku znajduje się około 200 modeli dinozaurów naturalnej wielkości — obok każdego z nich znajduje się tabliczka ze szczegółowym opisem tego gatunku.

Tak naprawdę, park dinozaurów jest tylko niewielką częścią JuraParku, który jest jednym z największych kompleksów turystycznych dla całej rodziny. W ramach biletu wstępu do JuraParku wszystkie gości mogą korzystać z takich atrakcji jak: Tunel Czasu, prehistoryczny Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Ścieżka dydaktyczna, park rozrywki, plac zabaw, a nawet Jurajska Plaża, gdzie można zrelaksować się po całym dniu zwiedzania parku.

Popularne wiadomości teraz

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

„Rozwodzimy się, pakuj swoje rzeczy. Mam inną kobietę, która spodziewa się dziecka: kiedy moja teściowa się o tym dowiedziała, była zła na Wiktora”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

Cennik JuraParku w Krasiejowie:

 • dzieci do 4 lat - gratis
 • uczniowie i studenci - 45 zł
 • dorośli - 55 zł
 • pakiet rodzinny 2+1 - 140 zł
 • pakiet rodzinny 2+2 - 170 zł

JuraPark w Krasiejowie jest czynny w godzinach 10-19.00 w dni powszednie i 09-20.00 w weekendy.

Park Rozrywki Zatorland

Park dinozaurów w Zatorlandzie, który znajduje się w miejscowości Zator (w odległości 50 km od Krakowa oraz Katowic) jest jedynym w swoim rodzaju parkiem ruchomych dinozaurów, które na dodatek wydaja charakterystyczne dla tych stworzeń dźwięki. Na ścieżce edukacyjnej prezentującej dawne życie tych prehistorycznych stworzeń można zobaczyć ponad 100 dinozaurów, które znajdują się w starożytnym lesie wśród wiekowych drzew. Oprócz modeli dinozaurów tutaj również można zobaczyć ich prawdziwe szkielety i inne skamieliny. Ponadto Dinozatorland oferuje swoim gościom wiele innych nie mniej ciekawych atrakcji.

Tutaj możesz się przenieść do tajemniczego świata mitologii greckiej, w którym żyją greccy bogowie i przeróżne mistyczne stworzenia, spotkać postaci ze świata bajek Andersena, jak również zobaczyć gigantyczne ruchome modeli najpopularniejszych owadów – niezapomniane widowisko! Znajduje się tutaj również lunapark, który stale jest uzupełniany o pewne nowości, wiec na gości parku zawsze czeka mnóstwo różnorodnych atrakcji.

Cennik Parku Rozrywki Zatorland:

 • dzieci do 3 lat - gratis
 • dzieci w wieku od 3 lat oraz dorośli - 59 zł
 • pakiet rodzinny 2 + 2 (dwie osoby dorosłe i dwojga dzieci w wieku do 16 lat) - 199 zł

Bilet wstępu do parku Dinozatorland daje prawo na zwiedzanie wszystkich stref tematycznych (które łącznie zajmują powierzchnię około 4 hektarów y) i nieograniczony dostęp do wszystkich znajdujących się tutaj atrakcji (w tym w kino 5D). Bilety do Dinozatorlandu można kupić online, lecz oni będą ważne tylko w ciągu 2 dni po dokonaniu zakupu.

Park Rozrywki Zatorland jest czynny w godzinach 09-19.00 w dni powszednie i 09-20.00 w weekend oraz święta.

JuraPark Solec Kujawski

Park Dinozaurów JuraPark w Solcu kujawskim (w odległości 15 km od Bydgoszczy) to miejsce, w którym natychmiast zanurzasz się w świat sprzed kilka milionów lat, w którym można spotkać postacie ówczesnych mieszkańców mezozoicznej epoki, czyli gigantycznych dinozaurów oraz innych gadów. Ten park łączy w sobie elementy edukacji oraz rozrywki. Tutaj można odwiedzić Muzeum Ziemi, Ogród Zimowy, jak również wesołe miasteczko ze zjeżdżalniami, karuzelami, symulatorami lotów itp.

Cennik JuraParku w Solcu Kujawskim:

 • dzieci do 4 lat – gratis
 • dorośli – 28 zł
 • uczniowie, studenci (do 26 roku życia) oraz emeryci i renciści - 22 zł
 • pakiet rodzinny 2 + 2 (dwie osoby dorosłe i dwojga dzieci w wieku do 16 lat) - 100 zł

Wszystkie rodzaje biletów do parku dinozaurów JuraPark Solec Kujawski można kupić online.

Godziny otwarcia JuraParku Solec Kujawski:

 • dni powszednie: 09.00 - 19.00
 • weekendy: 09.00 - 20.00