Podstawowe pytanie brzmi następująco: czego wy tak naprawdę chcecie? Romantyki, nowych niezapomnianych wrażeń lub wszystkiego naraz?

Marzymy, że kwarantanna w końcu skończy się.

Dzisiaj rozważymy zarówno klasyczne, jak i najbardziej nieoczekiwane pomysły na podróż poślubną.

Najlepiej zacząć planować swój miesiąc miodowy z dużym wyprzedzeniem – co najmniej trzy miesiące wcześniej. Wtedy na pewno oszczędzisz pieniądze i nie dostaniesz szalu w przeddzień ślubu.

Popularne wiadomości teraz

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Przyjaciele w końcu postanowili się pobrać. Organizowali wesele tylko dla bliskich, a potem córka zapytała ich, dlaczego biorą ślub dopiero teraz"

„Rozwodzimy się, pakuj swoje rzeczy. Mam inną kobietę, która spodziewa się dziecka: kiedy moja teściowa się o tym dowiedziała, była zła na Wiktora”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

Malediwy

Nie bez powodu to miejsce jest uważane za jedno z najlepszych na miesiąc miodowy. 1190 wysp z dziewiczymi błękitnymi, białymi plażami i niesamowitą roślinnością. To jest doskonały pomysł dla nowożeńców szukających prywatności, spokoju i klasycznej romantyki. Lot zajmie 15-20 godzin, ale z ukochanym każda chwila jest cudowna.

Wyspy greckie

Ta opcja będzie zdecydowanie tańsza od Malediwów. Którą wyspę wybrać? Można udać się na Kretę – największą oraz najbardziej popularną grecką wyspę. Ta jest bardzo dobra opcja dla fanów nocnego życia. Jest też wyspa Kos, którą z pewnością pokochają windsurferzy, Korfu czy Rodos – te wyspy docenią miłośnicy przyrody. Natomiast naszym zdaniem najlepszym pomysłem na podróż poślubną jest Santorini. Lot do Grecji trwa zaledwie kilka godzin, więc greckie wyspy są doskonałym miejscem na spędzenie miesiąca miodowego.

Bali, (Indonezja)

Bali będzie doskonałym wyborem dla nowożeńców kochających egzotykę. Pamiętajcie film „Jedz, módl się, kochaj”? To właśnie na Bali bohaterka Julii Roberts w końcu znalazła prawdziwą miłość. Znajdziesz tu starożytne świątynie, wiecznie błękitny ocean i niebo, niesamowite tarasy ryżowe, palmy kokosowe, wulkaniczne szczyty górskie z jeziorami, tropikalną dżunglę z ciekawskimi małpami, słońce i białe piaszczyste plaże. To będzie wyjątkowo długi lot – około 15 godzin, ale to jest tego warte.

Goa, (Indie)

Zapomnij o wszystkich złych rzeczach, które słyszałeś o Indiach. Ten kraj jest naprawdę świetnym pomysłem na miesiąc miodowy. Jest niezwykły, tani i piękny. Wyjątkowa kultura, jedzenie, mentalność – oprócz dobrze spędzonego czasu ze swoją połówką zyskasz tu wielu lokalnych przyjaciół, światową mądrość oraz mnóstwo wrażeń. Lot zajmie również około 14 godzin.

Praga

Jeżeli nowożeńcy wolą architekturę niż przyrodę, Praga zdecydowanie będzie doskonałym wyborem na miesiąc miodowy. Ona wygląda jak bajkowe miasteczko ze złotymi wieżami, słynnymi czerwonymi dachami oraz brukowanymi uliczkami Starego Miasta. Lot do Pragi trwa zaledwie godzinę.

Wenecja

Mówiąc o najlepszych miejscach na miesiąc miodowy, nie da się ominąć Wenecję. Wenecja to jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. Ponadto, według prognoz naukowców, to fantastyczne miasto może niedługo po prostu zniknąć z mapy świata (przyczyną tego jest globalne ocieplenie i zmiany poziomu wody), dlatego warto nie przegapić szansy zobaczyć go na własne oczy. O ile zdecydujecie się na ten wyjazd, możecie mieć pewność, że będzie to wyjątkowa podróż poślubna.