6 grudnia to oczywiście imieniny Mikołaja- stąd świętujemy Mikołajki. Imieniny tego dnia obchodzą również Emilian i Leontyna. Co oznaczają te imiona?

Mikołaj

Mikołaj to imię pochodzenia greckiego (Nikólaos) od słów nike (zwycięstwo) i laos (lud). Oznacza tego, który odniósł zwycięstwo dla swojego ludu. Mikołaj to męzczyzna niesłychanie ambitny i pracowity, nietuzinkowy. Jest niezwykle odważny i inteligentny.

Twój weekendowy horoskop! Jak spędzisz mikołajki?

Leontyna 

Leontyna to żeńska forma imienia Leon, Leontyn. Pochodzi od greckiego słowa „Leon”, które po oznacza lwa. Jest kobietą wszechstronnie uzdolnioną, nie znosi monotonii. Niezwykle miła, kochana, "do rany przyłóż".

Popularne wiadomości teraz

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

Córka Martyny Wojciechowskiej ma 11 lat i niewyobrażalny talent!

Emilian

Imię Emilian wywodzi się z języka łacińskiego od nazwy rzymskiego rodu Emiliuszów. Jest to pochodna imienia Emil i oznaczać kogoś „kto się gorliwie stara”. Mężczyzna bardzo towarzyski, pełny pasji. Szalenie inteligentny i wesoły. Wie, czego chce od życia.

Znacie kogoś o tych imionach?

Zobacz więcej na kolezanka.com