Ciąża to bardzo ekscytujący i jednocześnie trudny okres w życiu każdej kobiety. Zwłaszcza gdy to jest pierwsza ciąża. Wszystko, co się odbywa w tym okresie, wydaje się cudem, ciało i umysł się zmieniają, hormony odkrywają nieznane dotąd uczucia oraz emocje. Jak wiec można sobie z tym poradzić, nie biorąc pod uwagę tradycyjne porady i zalecenia doświadczonych koleżanek?

Cóż, pojawiło się w Tobie nowe życie. Przyjrzyj się słabym stronom swojego znaku i spróbuj wykorzystać tę wiedzę, aby twoja ciąża przebiegała przyjemnie i zakończyła się narodzinami zdrowego dziecka.

Barany nie zbyt lubią słuchać rad innych, ale podczas ciąży warto jednak zrobić wyjątek i odwiedzić ginekologa, terapeutę i innych specjalistów oraz zrobić podstawowe badania, aby upewnić się, ze wszystko jest w porządku i ciąża przebiega pomyślnie. Astrolodzy zalecają, aby Baran nie mówił wszystkim wokół o swojej ciąży. Okazuje się, że subtelne ciało Barana jest bardzo podatne na wpływ negatywnej energii, dlatego lepiej ograniczyć lub zminimalizować kontakty z nieprzyjemnymi osobami w czasie ciąży.

Photo by Ashton Mullins on Unsplash

Byk będzie zwlekać z dzieckiem i rodzicielstwem, dopóki nie będzie pewny swojej stabilności finansowej. Najprawdopodobniej Byk spróbuje połączyć prace i rodzicielstwo... W czasie ciąży istnieje ryzyko zaostrzenia chorób przewlekłych, dlatego przed planowaniem ciąży ważne jest, aby poprawić swój stan zdrowia. Koniecznie trzeba odwiedzić endokrynologa. Słabym miejscem podczas ciąży u Byka może być tarczyca, dlatego warto uważać na wszelkie objawy sugerujące problemy z tarczycą.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Bliźnięta rzadko planują ciążę. Wszystko dzieje się spontanicznie i jest analizowane już po tym, jak to się stało. Często kobiety-Bliźnięta nie wiedzą, że są w ciąży. Bliźnięta częściej niż inne cierpią na toksykozy i inne nieprzyjemne objawy ciąży. Może dlatego, że nie zawsze są zadowoleni z tej „niespodzianki”.

Ciało kobiety-Raka jest przepełnione energią potrzebną do poczęcia, ciąży i urodzenia dzieci. Wszystko dlatego, że rodzina jest dla nich głównym priorytetem w życiu. Jednym słowem kobieta-Rak została stworzona z myślą o macierzyństwie. Natomiast ciąża nie zawsze jest taka lekka dla przedstawicielek tego znaku. Raki są bardzo zależne od faz księżyca. Dlatego niezwykle ważne jest, aby monitorowali swój stan psycho-emocjonalny i dbali o nawodnienie organizmu. Stres podczas ciąży może mieć tragiczne konsekwencje dla tych znaków. Dlatego przed poczęciem dziecka ważne jest, aby przeanalizować istniejące warunki, w których będzie przebiegać ciąża. Czy przyszłej mamie zostanie zapewniony pełny komfort psychiczny i bezpieczeństwo? Czy będzie zadowolona ze swojego otoczenia? Czy przyszły tata chce powiększenia rodziny? Wszystkie te pytania są bardzo ważne dla Raka.

Photo by Devon Divine on Unsplash

Słońce, patronat Lwów, rządzi układem sercowo-naczyniowym. Przed ciążą kobieta-Lew musi zrobić badanie na krzepliwość krwi. Przecież od tego zależy przepływ krwi do łożyska, czyli dostarczanie dziecku tlenu i składników odżywczych. Podczas planowania ciąży warto rzucić palenie i zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę. Nawiasem mówiąc, dotyczy to również przyszłego taty.

Panna nie ma astrologicznych wskazówek dotyczących ciąży, ponieważ u niej zazwyczaj wszystko odbywa się w sposób naturalny. Jest tylko jeden ważny niuans – myśli podczas ciąży. Jeśli Panna będzie myśleć o nienarodzonym dziecku jako o ciężarze, to może spowodować różnego rodzaju problemy. Spróbujcie myśleć pozytywnie oraz nastawić się na to, ze wszystko będzie dobrze, ponieważ myśli się materializują.

Dla Wagi w czasie ciąży bardzo ważne jest wsparcie bliskiej kobiety – matki, siostry czy koleżanki. Słaby punktem Wagi w czasie ciąży są nerki. Wiec zdrowe nerki to klucz do łatwej ciąży dla kobiety-Wagi. Ważna jest, aby zadbać o stan nerek jeszcze przed poczęciem dziecka. Ogólnie ciąża bardzo pasuje Wagom, ponieważ oni zawsze starannie dbają o swój wygląd.

Skorpion może mieć problemy z układem moczowo-płciowym, dlatego przed planowaniem ciąży konieczne jest pozbyć się wszelkich dolegliwości i infekcji, które mogą zagrażać nienarodzonemu dziecku. Pamiętajcie, aby zrobić badania, aby rozpoznać wszelkie ukryte infekcje, takie jak mykoplazmoza, chlamydia, opryszczka, wirus cytomegalii. Nie zaleca się zajścia w ciążę z jakąkolwiek chorobą zapalną miednicy. Dla Skorpiona jest to obarczone wielkim ryzykiem dla zdrowia.

Photo by Vitor Pinto on Unsplash

W przypadku Strzelca problemem może stać się wegetatywna dystonia naczyniowa, zwłaszcza na ostatnich miesiącach ciąży. Te kobiety często traktują ciążę w sposób filozoficzny, ciąża jest dla nich świetnym sposobem na poszerzenie ich światopoglądu. Strzelec ma tendencję do nadwagi podczas ciąży, dlatego warto zadbać o zdrowa oraz zbilansowana dietę. Dla Strzelca ważne jest, aby planować powiększenie rodziny tylko po zawarciu małżeństwa.

Kobieta-Koziorożec przed planowaniem ciąży powinna zadbać o stan swoich zębów. Wszystko przez to, że infekcje jamy ustnej mogą wywołać poważne problemy ze zdrowiem w czasie ciąży. Podczas ciąży Koziorożec silnie „wypłukuje” wapń z organizmu. Lepiej jest zapobiec próchnicy, przecież małe dziury można wyleczyć prawie że natychmiast, natomiast po porodzie mama będzie miała przepiękny uśmiech. Ponadto, warto zadbać o wystarczającą ilość wapnia i kwasu foliowego w diecie przyszłej matki.

Wodnik musi pamiętać o potencjalnych problemach ze zdrowiem, takich jak żylaki i obrzęk nóg. Konieczna jest konsultacja flebologiczna przed ciążą. Wodnikowi nie poleca się długich spacerów w czasie ciąży, natomiast zaleca się regularny masaż stóp w zimnej wodzie, ponadto warto zaopatrzyć się w bieliznę kompresyjną. To jest główne zalecenie astrologiczne dla Wodnika.

Z punktu widzenia astrologii medycznej znak Ryb odpowiada za układ hormonalny, stąd wielkie ryzyko wszelkich przykrych niespodzianek związanych z ciążą, aż do poronienia. Zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich poważnych problemów pomogą wczesne badania przesiewowe zarówno przed ciążą, jak i podczas ciąży – specjalne badania, w tym biochemiczne przesiewowe badanie i konsultacja genetyczna.