Wenus i Mars to planety odpowiedzialne za romantykę i miłość. Wenus to żeńska planeta, która odpowiada za miłość i związki. Natomiast Mars to planeta męska, która odpowiedzialna jest za aktywność, działania. Dlatego sytuacja miłosna w dużej mierze zależy od tego, jak zmienia się pozycja tych planet w stosunku do Słońca oraz poszczególnych znaków zodiaku.

Rok 2021 można nazwać rokiem całkiem harmonijnym, zwłaszcza w porównaniu do 2020 roku. Po pierwsze, w 2020 roku zarówno Wenus, jak i Mars były w retrogradacji. Zdarza się to rzadko i nie każdego roku. Planeta w retrogradacji koncentruje się na świecie wewnętrznym. Planeta pozostaje taka sama, ale do tego dodają się także akcenty na wewnętrzne, ukryte, opóźnione, powolne, zniekształcone reakcje planety. Najważniejsze dzieje się wewnątrz, jest ukryte i niezrozumiałe dla świata zewnętrznego. W 2020 roku Wenus znajdowała się w retrogradacji przez 40 dni, a Mars – łącznie przez 2 miesiące w różnym czasie.

W 2021 roku Wenus wejdzie w retrogradację 19 grudnia, a Mars nie znajdzie się w tej fazie ruchu, co oznacza szanse na normalny, harmonijny rozwój relacji. Zawarcie małżeństwa podczas ruchu wstecznego Marsa i Wenus wywołuje wiele trudności i grozi szybkim rozstaniem. Związek rozpoczęty podczas ruchu wstecznego Marsa czy Wenus rozwija się powoli, każde wydarzenie traktowane jest w sposób zniekształcony, co pozostawia pewien ślad w duszy i podświadomości, który z czasem może spowodować bezpodstawne zerwanie związku, ochłodzenie w relacjach. Natomiast w 2021 roku takich kłopotów na pewno nie będzie, więc dla wielu osób ten rok będzie naprawdę bardzo udany pod względem relacji osobistych, budowania i założenia rodziny.

BARAN

Początek roku będzie dość napięty, relacje osobiste będą budzić wiele zmartwień, w rodzinie możliwe są skandale. Romantyczne relacje oraz intymne spotkania mogą przynieść frustrację i rozczarowanie. Wynika to w dużej mierze z faktu, że chcesz przyjemności tylko dla siebie, i to może na zawsze zepsuć związek. Natomiast w marcu oraz kwietniu można będzie poprawić błędy poprzedniego okresu.

W maju i pierwszej połowie czerwca mogą pojawić się kłopoty, związane z nadmierną emocjonalnością, zmieni się wasz styl życia, partner będzie irytować, będziecie skłonni do prowokowania konfliktów. Lato i pierwsza połowa września upłyną pod znakiem harmonii i wzajemnego zrozumienia z ukochaną osobą, najbardziej was zbliża wspólne zainteresowania. Druga połowa września i października będzie dość spokojna, jeśli postawicie partnera na pierwszym miejscu. Nawet jeśli jest to dla was trudne, spróbujcie zrobić to ponownie w listopadzie i grudniu 2021 roku, i na pewno odnajdziesz szczęście i harmonie w życiu osobistym.

Popularne wiadomości teraz

„Kupiliśmy dom w wiosce. Kupiliśmy go od młodej pary, która straciła babcię. Kiedy weszliśmy do środka, płakałam, a mój mąż był zrozpaczony”

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

BYK

Prawie przez cały rok będziecie mogli cieszyć się harmonią w waszych związku. Urok osobisty i atrakcyjność fizyczna będą przyciągać do was potencjalnych partnerów niczym magnes. Ludzie wokół ciebie postrzegają cię bardziej atrakcyjnie i czarująco, niż ci się wydaje. Bez większego wysiłku będziesz otoczony pięknem. Skorzystaj z możliwości, które da ci 2021 rok, jeśli jesteś singlem – w tym roku na pewno spotkasz swojego idealnego partnera.

Aby to zrobić, staraj się częściej przebywać wśród ludzi, nie skupiaj się na problemach, promujcie siebie. Najtrudniejszymi miesiącami będą kwiecień, wrzesień i druga połowa grudnia. Partner może zacząć ograniczać was lub narzucać swoja opinie. Możecie rozczarować się w ukochanej osobie, chociaż w tym okresie będziecie stawiać na zdrowy i szczęśliwy związek. W tych miesiącach może dojść do konfliktów w rodzinie. W grudniu będzie szansa spotkać byłego partnera, dawną miłość, a nawet odbudować dawni związek.

Horoskop miłosny na 2021 rok
Horoskop miłosny na 2021 rok

BLIŹNIĘTA

To będzie rok przemian w rodzinie, w romantycznym związku. Nie będzie to łatwy rok, ale nie można go nazwać złym, a raczej ważnym, ponieważ w czerwcu 2021 roku zaćmienie słońca będzie w Bliźniętach. Dlatego trzeba będzie dokonać wyboru, możliwe są rozstania, stare i beznadziejne związki mogą w końcu zostać zerwane. Natomiast ich miejsce z pewnością zajmie nowa miłość, lub nastąpią radykalne zmiany w istniejących relacjach, które zmienią związek na lepsze.

Dla wielu ludzi to będzie rok przejścia na nowy poziom, pojawi się szansa na zawarcie małżeństwa lub zajście w ciążę. Możliwe jest, że w tym roku po raz pierwszy zamieszkać razem z partnerem. Ciekawym miesiącem będzie dla was maj, a także lipiec i druga połowa sierpnia. Pojawi się okazja do zrealizowania swoich planów w relacjach osobistych, zmiany opinii partnera, przekonania go do czegoś. W tych okresach zrobisz się jeszcze piękniejszy na zewnątrz, bardziej uroczy. Jeśli będziesz hojnie dzielić się z ludźmi swoją miłością oraz twórczością, otrzymasz w zamian jeszcze większe korzyści.

RAK

Nadejdzie długo oczekiwany spokój w życiu rodzinnym, harmonia w miłości, pojawi się partner. Jeśli chodzi o relacje osobiste –  rok jest udany, szczególnie druga połowa kwietnia, czerwiec, lipiec oraz wrzesień. Zmysłowa strona życia staje się bardziej zauważalna, problemy miłosne zostaną rozwiązane. Partner będzie dawać ci więcej radości i przyjemności, a ty będziesz starać się odwdzięczyć mu, stać się dla niego lepszym. Trudnymi okresami będzie pierwsza połowa kwietnia oraz listopad – wtedy nawet drobne kłótnie mogą przerodzić się w poważne konflikty, a nawet skutkować rozstaniem.

Pojawi się więcej pokus, staniesz się paradoksalnie atrakcyjny dla płci przeciwnej, nawet jeśli nie czujesz się w ten sposób. Relacje, które pojawią się w tym okresie, będą raczej płytkie i ulotne, oraz nie przyniosą satysfakcji. Możliwe są frustracje i rozczarowania spowodowane nieudanymi związkami. Wasz związek może się zepsuć, jeśli będziecie stawiać na pierwszym miejscu swoje zainteresowania i opinie.

LEW

To będzie dla Ciebie trudny rok, szczególnie pod względem relacji osobistych. Zwiększające się obciążenie pracą i obowiązki nie pozwolą ci cieszyć się relacjami osobistymi ani wakacjami rodzinnymi. Do okresów pełnych konfliktów oraz rozczarowań w związku można zaliczyć kwiecień, wrzesień oraz grudzień. Potrzeba rozrywki stworzy dodatkowe trudności. Wielu z was dogonią kłopoty miłosne lub rodzinne, rozstanie, rozczarowanie, zerwanie, rozwód.

Możesz poczuć się samotny i niekochany, niechciany, co wpłynie nawet na najlepsze relacje i najsilniejsze uczucia. Lecz będą także korzystne okresy, i jeżeli słusznie je wykorzystacie, można będzie zminimalizować potencjalne problemy. Styczeń, lipiec i październik to najlepsze miesiące na poważne rozmowy z partnerem i planowanie wspólnej przyszłości. W innych okresach czekają waz kłótnie i nieporozumienia, które mogą doprowadzić do zerwania.

PANNA

Czekają na Ciebie nowe, nagłe i ciekawe znajomości lub transformacja przyjacielskich, lub partnerskich relacji w romantyczne. W rodzinie możliwe są jakieś niespodziewane wydarzenia, raczej pozytywne, ale towarzyszyć im będą pewne kłopoty i potrzeba zmian. Maj i czerwiec to okresy konfliktu oraz wymuszonej lub pożądanej samotności. Chociaż samotność oraz analiza własnego zachowania i relacji przyniesie więcej korzyści niż ciągłe wyjaśnianie relacji z innymi.

Listopad też nie będzie łatwy –  zobowiązania w związku mogą wydawać się dla ciebie dużym ciężarem, a ukochana osoba będzie cierpieć z powodu twojej wybredności i złego nastroju. Okresowo w ciągu roku mogą wystąpić pewne nieporozumienia z partnerem, a nawet otwarta konfrontacja oraz kłótnie. Wyznania miłosne, zaręczyny, zawarcie małżeństwa – to wszystko jest całkiem możliwe, ponieważ pewna część roku będzie jednak korzystna dla rozwiązywania problemów w związku.

WAGA

To będzie dobry rok, szczególnie dobry dla rozwiązywania problemów osobistych i rodzinnych. Ten okres będzie dobry wyznań miłosnych, zaręczyn, wesel, a także rodzinnych imprez i uroczystości. Lecz warto postarać się zrobić to wszystko do grudnia, ponieważ jest to jedyny miesiąc, w którym wszystko może pójść niezgodnie z planem, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy miłosne. Jeśli pojawią się jakieś trudności – starsi krewni i rodzice partnera pozytywnie zareagują na Twoje działania i pomogą rozwiązać wszystkie trudności. Jeśli jesteś singlem, poszukiwania partnera z pewnością skończą się happy endem.

Możesz zacząć relacje z obcokrajowcami lub  wakacyjny romans. Twój autorytet w rodzinie, parze oraz wśród przyjaciół wzrośnie. To dobry czas, aby zaplanować ciążę. Relacje z rodziną lub bliskimi będą się polepszać i się wzmacniać. Dobry czas na budowanie wspólnych planów i rozwiązywanie wspólnych problemów. Możliwe jest, że relacje biznesowe przerodzą się w miłość.

Horoskop miłosny na 2021 rok
Horoskop miłosny na 2021 rok

SKORPION

Nie wszystko potoczy się tak, jak się spodziewałeś, zwłaszcza w relacjach osobistych. Styczeń i luty będą okresem konfliktów i niekorzystnych zmian w życiu osobistym i rodzinnym. Konflikty rodzinne, nieporozumienia w związkach miłosnych mogą doprowadzić do zerwania, a nawet rozwodu. Wolisz być całkowicie niezależna, od męża lub partnera, członków rodziny, żądasz posłuszeństwa i dyscypliny. W miłości i przyjaźni jesteś skłonna do eksperymentów, lecz poszukiwanie nowych, niezwykłych doznań prowadzi do negatywnych przemian. Naucz się kontrolować swoje emocje oraz uczucia w pierwszych dwóch miesiącach roku, a uratujesz wszystko, co jest dla ciebie ważne i cenne. Jesień będzie dla Ciebie szczęśliwym okresem, a jeśli popełnisz jakieś błędy, zwłaszcza w związku, najprawdopodobniej jesienią lub w grudniu będziesz mieć szanse naprawić sytuacje. Okres ten sprzyja zaręczynom i zawarciu małżeństwa, a także odbudowaniu relacji z byłym partnerem lub mężem.

STRZELEC

Pierwsza połowa roku będzie udana – wszystko, co jest zaplanowane, będzie zrealizowane, zwłaszcza jeżeli chodzi o związki miłosne, życie rodzinne lub planowanie ciąży. Dobry okres na wzmocnienie relacji miłosnych, ponieważ u was będzie bardziej optymistyczne podejście do wszystkiego. Możliwe jest, ze uda się odbudować relacje z partnerami z zagranicy i generalnie wszystko będzie dobrze. Całkiem możliwe, że czeka was nowa miłość lub spotkanie, które zmieni was i wasze życie.

Będzie to idealny okres na miłość, małżeństwo i życie rodzinne, a także na wspólne hobby z partnerem. Ogólnie relacje z osobami płci przeciwnej będą bardzo dobre. Związki, sojusze i kontakty biznesowe w tym roku można uznać za szczególnie korzystne. Dobry, radosny nastrój skutkuje przyjemnościami, romantycznymi i miłosnymi związkami. Druga połowa roku będzie mniej „kolorowa”, tym bardziej że w twoim życiu mogą pojawić się osoby z przeszłości, które przypomną o dawnych wydarzeniach, o których nie nikt nie chciałby już wspominać.

KOZIOROŻEC

To będzie pomyślny rok, zwłaszcza w porównaniu z poprzednim, i dotyczy wszystkich dziedzin życia, w szczególności związków miłosnych. To dobry czas na nawiązanie kontaktów biznesowych z płcią przeciwną, które mogą przerodzić się w romans. Twoja atrakcyjność i uroda się powiększa, wiec warto wykorzystać to do nawiązania kontaktu z płcią przeciwną, czy to szefami, podwładnymi czy partnerami biznesowymi.

Ponadto to będzie dobry rok pod względem zdobycia autorytetu, popularności i wpływu na publiczność. Dzięki odpowiedniemu podejściu do możliwości, które da cię ten okres, masz okazję poprawić relacje z bliskimi i rodziną, znaleźć wiarygodnego partnera. Maj i czerwiec to najbardziej niekorzystne miesiące –   w tym okresie mogą powstać konflikty, które mogą doprowadzić do zerwania z ukochaną osobą. W grudniu również pojawiają się trudności w relacjach osobistych, których można uniknąć, jeśli nie będziesz się spieszyć.

WODNIK

Pomyślny rok dla nawiązania kontaktów z płcią przeciwną, zaręczyn, zawarcia ślubu i innych uroczystości rodzinnych. Najważniejsze jest nie przyjmować dobre relacje za pewnik, lecz dbać o związek, starannie rozwijać go i pamiętać, ze nie ma ludzi niezastąpionych. Czasami pociągają Cię romantyczni partnerzy i nie masz nic przeciwko zwiększaniu ich liczby, ponieważ jesteś skłonna do romantycznych przygód i awantur. Nagłe uczucie, miłość od pierwszego wejrzenia – wszystko jest możliwe, dlatego samotne Wodniki mają dużą szansę poprawić swoją sytuację miłosną dosłownie w jeden moment.

Jednocześnie warto pamiętać o tym, że romanse i nadmierna fascynacja nieznanymi partnerami mogą też prowadzić do kłopotów. Lepiej wykorzystać swoją pasję i chęć zabawy, odwiedzając ciekawe miejsca, zajęcia edukacyjne. Możliwe jest spotkanie z dawną miłością lub spotkanie z osobą, która otworzy przed wami drzwi wyższego społeczeństwa, pozwoli nawiązać nowe kontakty z płcią przeciwną – miłosne lub biznesowe.

RYBY

Jesteście w przededniu dużych zmian, szczególnie to uczucie będzie się nasilać w okresie od drugiej połowy maja do sierpnia. Wszystko, co zostanie uruchomione w tych miesiącach, będzie kontynuowane również w 2022 roku. Znajomości i spotkania w tym okresie będą miały decydujący wpływ na Twoją przyszłość. Możliwe jest spotkanie z przyszłym mężem lub żoną, lub szansa na odbudowanie zerwanego, ale bardzo ważnego dla was, związku.

Cokolwiek wydarzy się w 2021 r. – małżeństwo, biznes czy coś innego, od tego czasu musicie przejść na wyższy poziom rozwoju osobistego i szczęścia, i w dużej mierze pomoże wam w tym ukochana osoba lub były partner. Twoja skłonność do poddania się własnym słabościom, a także nadmierne poczucie własnej wartości mogą wszystko zepsuć i pozbawić cię nowych możliwości. Spróbujcie poradzić sobie z tym, poświęcić więcej czasu żonie lub partnerowi –  wtedy 2021 rok na pewno pozostawi po sobie przyjemne wrażenie.