Luty to miesiąc, w którym wszyscy dążymy do stabilności i spokoju. Hałaśliwe święta oraz związane z tym kłopoty już za nami. Jednocześnie zaczynamy martwic się o to, jak potoczy się bieżący rok. Czas na przerwę. Starożytni Rzymianie uważali, ze luty jest idealnym czasem na oczyszczenie duszy.

Nazwa tego najkrótszego w roku miesiąca pochodzi od etruskiego boga podziemnego Februusa i jest związana z rytuałami oczyszczenia, które miały miejsce w Rzymskie święto płodności Luperkalia (15 lutego). Po powstaniu Rzymu, a następnie Cesarstwa Rzymskiego, luty i otrzymał obecną nazwę. Nawiasem mówiąc, w tamte czasy był to ostatni miesiąc roku.

Jakie wiec jest duchowe znaczenie lutego?

Duchowe znaczenie lutego

Poświęcenie przynajmniej jednego miesiącu w roku na oczyszczenie nie jest wcale złym pomysłem. Nadszedł więc czas, aby skupić się na własnych uczuciach i emocjach oraz uporządkować swoje ciało i umysł. Nawiasem mówiąc, podczas świąt na pewno spotkałeś wiele osób, które niosły ze sobą pozytywną energię, ale możliwe jest, że byli wśród nich również osoby toksyczne. Warto więc przeprowadzić taki sobie wewnętrzny „audyt”, aby pozbyć się wszelkich toksyn oraz negatywnej energii.

Luty to przejściowy miesiąc, w którym dążymy do zmian, oczyszczenia i poprawy naszego życia. Gdy tylko się oczyścimy, natychmiast poczujemy przypływ sił i energii. Oznacza to, że będziemy mogli w pełni cieszyć się nowymi energiami, z którymi będziemy musieli się spotkać w nadchodzących miesiącach.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Symboliczne znaczenie lutego

Duchowe znaczenie lutego jest też nierozerwalnie związane z numerologią. Planując uruchomienie własnej sprawy lub podejmując ważną decyzję, koniecznie warto o tym pamiętać.

Pod względem wibracji luty należy do cyfry„2”. Co oznacza cyfra 2? Cyfra ta jest bezpośrednio związana z waszymi czynami i działaniami.

Osoby, które spędzają dużo czasu, pomagając innym, częściej widzą tę liczbę – w znakach, symbolach itp. Z jednej strony to dobrze, bo to oznacza, że inni ludzie ​​doceniają ich altruizm, ale z drugiej strony zbyt częste „miganie” tej liczby może oznaczać, że należy znać swoją miarę, czyli poświęcać trochę więcej czasu sobie.

To wcale nie oznacza, że w lutym powinieneś przestać pomagać innym. Chodzi o coś innego: fajnie byłoby trochę zdystansować się na chwilę, zrobić sobie przerwę i wreszcie zadbać o siebie. Oczywiście liczba 2 jest również związana z introspekcją, która również jest jedna z form troski o siebie. Nadszedł czas, aby zwolnić tempo, lepiej poznać samego siebie, swoje pragnienia oraz potrzeby. Przecież z reguły my bardzo rzadko poświęcamy na to czas.

Nawiasem mówiąc, cyfra 2 może zacząć cię prześladować także wtedy, gdy czujesz, że nie pomagasz ludziom w tym stopniu, aby uzupełnić niezbędną energię życiową. Aniołowie doskonale rozumieją, że jesteś osobą czystą, miłą i bezinteresowną, i nie osadzają cię: po prostu zwróć swoją uwagę na tych osób, którzy znalazł się w trudniejszej sytuacji życiowej. Pomóż im na miarę swoich sił, nawet jeśli ledwo potrafisz rozwiązać własne problemy.

Cyfra 2 przypomina wam o tym, ze nie warto skręcać z wybranej drogi. W końcu chodzi o miłość: miłość do siebie, swoich przyjaciół, rodziny i całej ludzkości.

Kwiat lutego: fiolek

Fiołki zazwyczaj kwitną pod koniec zimy. Widok tych jaskrawych, niebiańskich płatków piękna na tle śniegu za oknem jest symbolem inspiracji i nadziei. Zapach tego kwiatu jest słodki i relaksujący. Od wieków perfumiarze używają go jako kluczowego składnika perfum, ponieważ ten zapach budzi w naszym sercu miłość oraz radość. Kupcie sobie fiołki w lutym – jest to główny kwiatek tego miesiąca. Kwiat nadziei i miłości, które będą towarzyszyć Wam w tym roku.