Z łatwością przychodzi nam krytykowanie matek przy czym jako społeczeństwo wyrażamy większe zrozumienie dla tatusiów. Co więcej, istnieje bardzo duże niezrozumienie dla mam, które szybko wracają do pracy, przy czym pracujący mężczyzna 24 godziny na dobę jest czymś zupełnie normalnym.

A tymczasem minęły już czasy, gdzie tylko mężczyzna pracuje zawodowo, a kobieta zajmuje się domem i opieką nad dziećmi.

Tajemnica szczęścia, którą każdy chce poznać zapisana w jednej przypowieści. Wystarczy się nią kierować

Na szczęście zwraca się coraz większą uwagę na to, że rodzicielstwo nie powinno być jednostronne, a ojcowie mają takie same obowiązki w związku z wychowaniem dziecka, co panie i wcale nie trzeba ich w tym celu specjalnie wychwalać.

Fotograf Johan Bauman stworzył serię niezwykle uroczych zdjęć ojców, którzy jako odpowiedzialni mężczyźni, skorzystali z urlopu tacierzyńskiego, chcąc zainspirować do tego innych mężczyzn na całym świecie.

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Smaki dzieciństwa - Smaczne rogaliki drożdżowe z czekoladą

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Nie sposób przejść obojętnie obok tych rozczulających fotografii pełnych miłości i rodzicielskiej troski. Spójrzcie same.

Dla mężczyzn w Szwecji branie urlopu z okazji narodzin dziecka jest czymś zupełnie naturalnym. Zazwyczaj trwa on 90 dni, ale może być on przedłużony nawet do 1,5 roku.  Mamy nadzieję, że moda na troskliwych ojców  będzie coraz bardziej popularna, bo nie trudno przyznać, że widok zaangażowanego ojca w opiekę nad dzieckiem jest jednym z najseksowniejszych widoków dla kobiet.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com