Cały świat stoi w obliczu kryzysu. Takiej sytuacji epidemiologicznej, ale też gospodarczej - nie było od bardzo dawna.

Koronawirus dotarł już do wszystkich województw w Polsce, do wszystkich stanów w USA i do wszystkich państw Europy. Wśród państw europejskich najgorsza sytuacja jest oczywiście we Włoszech, a potem we Francji i w Hiszpanii.

Zważając na to, że Włochy są przecież sąsiadami Włoch, a Hiszpania, sąsiadem Francji, trudno sobie wyobrazić, że dopiero w poniedziałek w życie Francji wprowadzono zaostrzone ograniczenia.

Do tego czasu ludzie ochoczo gromadzili się w kawiarniach, restauracjach, całowali się na powitanie i nie zważali na ludzi chorujących obok.. W niedzielę doszło nawet do wyborów. Paryż tętnił życiem, mimo groźnej sytuacji epidemiologicznej.

Popularne wiadomości teraz

Podobna do taty czy mamy? Aktorka Tamara Arciuch pokazała swoją córkę

Mama weszła do kuchni i zobaczyła, jak jej córeczka tańczy. Piękne i zapalające

Wybierz z obrazka jednego mężczyznę, a przekonasz się jaki jest twój typ faceta. Możesz się zdziwić

Kenza Zouiten to kobieta, która ma najprzystojniejszego męża na świecie. Tak uważają jej fanki

Poseł PIS mimo zakazu zorganizował imprezę na 250 osób. Naraził nawet zdrowie prezydenta

Co więcej, gdy ogłoszono zamknięcie lokali i rozpoczęcie kwarantanny Francuzi zaczęli.. demonstrować przeciwko polityce prezydenta Emanuela Macrona. Wielu było też takich, którzy bez krzty wstydu bawiło się wieczorem w najlepsze wśród znajomych.

We Francji zdiagnozowano już 7 730 przypadków COVID-19. Z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło 175 osób.  Nie wydaje się więc, by te statystyki były spokojne i nic nie znaczyły..
 
Prezydent musiał więc podjąć zdecydowane i bezwzględne kroki, by polepszyć sytuację swojego kraju na tyle, by nie podzielić losu Włoch. 

Od wtorku we Francji obowiązuje szereg obostrzeń, których wprowadzenie dzień wcześniej ogłosił prezydent Emmanuel Macron, mówiąc o „stanie wojny zdrowotnej”. Od wtorku, nikt nie może wychodzić z domu bez kokretnego powodu jakim jest np.: wyjście do pracy, względy zdrowotne, pilne sprawy rodzinne, wyjście do sklepu czy wyprowadzenie zwierzaka. Za złamanie przepisów ma grozić wysoka kara finansowa.

Na okres 15 dni zamknięte zostały także wszystkie granice kraju. Zamrożone zostają płatności rachunków za prąd, gaz i wodę, podobnie jak czynsze. Przedsiębiorstwa mają być dofinansowane, by nie zbankrutowały. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana