Pracuję w szpitalu już 15 lat. W jednej z sal leży babcia, mająca około 90 lat.

Odwiedza ją dziadek, ledwo ciągnąc nogi, taki sam suchutki jak ona.

Wyciąga z podniszczonej siatki z czasów radzieckich proste jedzenie, które sam przygotował: starte jabłko w słoiku, gotowanego kurczaka, podzielonego na drobne kawałki, aby łatwo było jej jeść i prawie nie trzeba było gryźć.

youtube.com

Prawie nie rozmawiają. Dziadek siedzi skulony na krześle obok niej i po prostu trzyma ją za rękę... jakby, gdyby ją puścił, to ona odejdzie na zawsze...

Popularne wiadomości teraz

„Zmęczona sprzątaniem, zaproponowałam, żebyśmy pojechali do niego. Po kilku minutach szliśmy do jego mieszkania. Spodziewałam się zastać tam bałagan”

„Synowe się postarały. No cóż, postanowiłam odpłacić im tym samym. Na Dzień Matki podarowałam im obu użyteczny prezent – miskę”

„Dwa lata temu pojechałam na pracę i poznałam tam starszego ode mnie mężczyznę. Teraz oczekujemy dziecka, ale co powiedzą moje i jego dzieci”

„Jesteś tu nikim. Boję się, wpuszczać cię na próg, nie wiem, co robiłaś przez te 15 lat we Włoszech": trudno uwierzyć, że tak mówi moja matka"

I pomyślałam o tym, co przeszkadza młodym, pełnym sił i zdrowia ludziom traktować się nawzajem z taką samą czułością?

youtube.com

Dlaczego taka niedbałość w relacjach?

Przecież przyjdzie czas i będziemy musieli zmierzyć się z starością i bezradnością.

youtube.com

Jak ważne jest mieć obok siebie bliską osobę, pokrewną duszę, która do ostatnich dni, z ostatnich sił będzie trzymać cię za rękę, bojąc się puścić...

youtube.com