Watykan wychodzi naprzeciw wszystkim wierzącym podczas tej okrutnej epidemii. Papież Franciszek, którego nabożeństwa publikowane są przez Internet uspokaja wiernych.

Wszystkim zakażonym koronawirusem, do których ksiądz nie może dotrzeć ze względu na niebezpieczeństwo zakażenia - grzechy zostaną odpuszczone. Papież głosi, że wszyscy, którzy zawsze blisko byli z Bogiem, modlili się, nie powinni się obawiać o wybaczenie Boga. W końcu w dniu ostatecznym liczy się całe nasze życie, a nie jedynie postawa przed samą śmiercią.

Prawie 5,5 tysiąca ofiar we Włoszech. A jak radzą sobie pozostałe europejskie państwa

A co z Wielkanocą?

 "Wielkanoc nie może być przeniesiona na inny termin. Może być natomiast przełożona msza święta Krzyżma, która jest sprawowana w Wielki Czwartek, na termin późniejszy"

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż i ja planowaliśmy osiedlić lokatorów w naszym mieszkaniu: przyjazd jego siostrzenicy wszystko zrujnował: powinna była za to zapłacić"

"Moi rodzice zaplanowali całe moje życie, nie pytając o moje poglądy, ale ja zrobiłam to inaczej: mam jedno życie"

"Dzień po dniu wracam do domu i widzę moją żonę leżącą z telefonem, zmęczyło mnie to i postanowiłem działać"

"Postanowiłam zrobić niespodziankę mojemu synowi i odwiedziłam go bez zaproszenia: synowa była niezadowolona, a wnuk płakał"

Watykan zaleca, by w kościołach celebrowano misteria Liturgiczne Triduum Paschalnego, jednak by wierni modlili się podczas nich w domach. Najlepiej, by zorganizować msze online. Nawołuje się także do rezygnacji ze święcenia potraw.

Jak będzie wyglądać spowiedź?

Drugie przykazanie kościelne nakazuje wiernym przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. W polskiej tradycji istnieje zwyczaj, że dokonuje się to najczęściej w okresie Wielkiego Postu przy okazji rekolekcji. Każdy wierny może jednak sam zdecydować, kiedy wypełni obowiązek wynikający z tego przykazania

Wielkanoc to czas szczególny dla każdego Katolika, jednak aktualna sytuacja epidemiologiczna zmusza nas do pojęcia odpowiednich kroków, by stawić czoła wirusowi. Według nauki Kościoła Bóg jest wszędzie, więc także i nasze domy są odpowiednim miejscem do modlitwy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com