PiS zgłosił poprawkę w kodeksie wyborczym. Chodzi tu o to, że wybory prezydenckie, które musieli być w maju 2020 będą za wszełką cene, nie zwracając nawet uwagi na obecną panującą pandemię. Zmiana Kodeksu wyborczego polega nad tym, że umożliwia osobom na kwarantannie głosować korespodencyjnie. Taka zmiana wywołała u większości oburzenie. A wiele prawników nawet uważa, że to jest nie zgodnie z zasadami konstytucji i regulaminem Sejmu. 

Wybory prezydenckie

Jak matka Ani Przybylskiej reaguje na nową partnerkę Jarosława Bieniuka?

Do tego istniała jedna ważna zasada, że nie wolno zmieniać przepisów wyborczych na pół roku przed wyborami. Na czym polega korespondecyjne głosowanie?

Korespondecyjne głosowanie jest dla osób, którzy podlegają w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Trzeba to będzie zgłosić na dwa tygodnie przed wyborami, w przypadku kwarantanny – na 5 dni przed dniem glosowania.

Popularne wiadomości teraz

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Kasia Cichopek przygotowała dla swojej córki wspaniałą niespodziankę. O takiej atrakcji marzy każda mała dziewczynka

Augustin Egurrola pokazał swojego dwuletniego syna. Oscar rośnie jak na drożdżach. Do kogo jest podobny

Paulina Smaszcz rozgadała się o nowym partnerze. Reakcja Kurzajewskiego na nowy związek byłej była błyskawiczna

Andrzej Duda prezydent Polski

Dagmara w szpitalu! Co się stało z Królową życia?

Takie głosowanie także jest przewidywane dla osób, które kończą 60 lat. Co stosując tych, którzy znajdują się poza Polską, to dla nich głosowanie nie będzie możliwe, tak jak nie organizują głosowanie z powodu epidemii. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com