PiS zgłosił poprawkę w kodeksie wyborczym. Chodzi tu o to, że wybory prezydenckie, które musieli być w maju 2020 będą za wszełką cene, nie zwracając nawet uwagi na obecną panującą pandemię. Zmiana Kodeksu wyborczego polega nad tym, że umożliwia osobom na kwarantannie głosować korespodencyjnie. Taka zmiana wywołała u większości oburzenie. A wiele prawników nawet uważa, że to jest nie zgodnie z zasadami konstytucji i regulaminem Sejmu. 

Wybory prezydenckie

Jak matka Ani Przybylskiej reaguje na nową partnerkę Jarosława Bieniuka?

Do tego istniała jedna ważna zasada, że nie wolno zmieniać przepisów wyborczych na pół roku przed wyborami. Na czym polega korespondecyjne głosowanie?

Korespondecyjne głosowanie jest dla osób, którzy podlegają w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Trzeba to będzie zgłosić na dwa tygodnie przed wyborami, w przypadku kwarantanny – na 5 dni przed dniem glosowania.

Popularne wiadomości teraz

"Moi rodzice zaplanowali całe moje życie, nie pytając o moje poglądy, ale ja zrobiłam to inaczej: mam jedno życie"

"Dzień po dniu wracam do domu i widzę moją żonę leżącą z telefonem, zmęczyło mnie to i postanowiłem działać"

"Postanowiłam zrobić niespodziankę mojemu synowi i odwiedziłam go bez zaproszenia: synowa była niezadowolona, a wnuk płakał"

"Mój kuzyn zadzwonił i powiedział, że tylko krewni powinni być obecni na ślubie: jak to możliwe, że mój mąż nie będzie obecny"

Andrzej Duda prezydent Polski

Dagmara w szpitalu! Co się stało z Królową życia?

Takie głosowanie także jest przewidywane dla osób, które kończą 60 lat. Co stosując tych, którzy znajdują się poza Polską, to dla nich głosowanie nie będzie możliwe, tak jak nie organizują głosowanie z powodu epidemii. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com