Obecny kryzys spowodowany pandemia koronawirusa sprawił, że wiele osób z dnia na dzień pozostało bez pracy. Jeśli ten stan będzie się przedłużał możemy popaść w niezłe tarapaty finansowe. Wielu firm nie stać na utrzymanie pracowników i płacenie niezbędnych składek.

Jednak co dalej? co w momencie kiedy uda nam się pokonać wirusa i trzeba będzie znowu pracować. Wówczas problemy będą inne! Wzmożona bowiem będzie rekrutacja pracowników!

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk zakażony koronawirusem

Okazuje się, że najwięcej ofert rekrutacyjnych można spodziewać się w branży IT, obsłudze klienta, edukacji i szkoleniach, a także w branży hotelarskiej i turystycznej, w której 94% firm deklaruje chęć zwiększenia zatrudnienia.

Każdy pracodawca posiada model idealnego kandydata. najbardziej poszukiwane na rynku pracy w kraju są kompetencje i umiejętności techniczne, cyfrowe, zarządcze, a także sprzedażowe. Polscy pracodawcy cenią również umiejętność współpracy oraz kreatywność.

Popularne wiadomości teraz

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

Augustin Egurrola pokazał swojego dwuletniego syna. Oscar rośnie jak na drożdżach. Do kogo jest podobny

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Czy żona Edwarda Cieślaka jest w ciąży? Suknia Anny Cieślak mówi sama za siebie

A jak to wygląda ze strony pracownika? Otóż dziś każdy boi się o prace. Jednak najnowsze dane wskazują, że jeśli pracownik miałby wybór to większość wolałaby zostać w obecnym miejscu pracy.

A co jest najważniejsze dla pracownika?

Dzisiaj, oprócz otrzymywania dochodu, najbardziej motywującym czynnikiem dla osoby jest możliwość rozwoju osobistego.

Co jednak przyniosą najbliższe miesiące? Tego niestety nikt nie wie... Wszystko zależy od tego w jakim tempie i w jakim kierunku będzie podążać pandemia!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com