Plebiscyt na Młodzieżowe słowo roku niezmiennie budzi ogromne emocje i kontrowersje. To tez prawdziwe żniwa dla marketingowców, którzy po ogłoszeniu wyników zaczynają używać młodzieżowych słów na potęgę. Dla starszych te słowa często są czystą abstrakcją, słyszą je pierwszy raz właśnie przy okazji plebiscytu PWN.

Przepis na śniadanie, który zachwyci każdego!

Fot. The Lazy Artist Gallery, Pexels

Na stronie PWN pojawiły się już wyniki głośnego plebiscytu:

Popularne wiadomości teraz

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

"Młodzieżowym Słowem Roku 2019 został rzeczownik: ALTERNATYWKA, jako „dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach”. Drugie miejsce zajął rzeczownik JESIENIARA, czyli „miłośniczka jesieni”. Trzecie miejsce zajął rzeczownik ELUWINA – powitanie, efekt przekształcenia słowa halo/elo."

Dorota Szelągowska o „ataku paniki” Chajzera- „to było strasznie słabe”

Fot. Pixabay

Znałyście wcześniej te słowa?

Zobacz więcej na kolezanka.com