W Wielkiej Brytanii odkryto nowy wariant koronawirusa - według wstępnych danych jest on o 70% bardziej zaraźliwy, ale nie bardziej niebezpieczny. Zostało to ogłoszone przez premiera Borisa Johnsona.

W związku z identyfikacją nowego szczepu w południowo-wschodniej Anglii, w tym w Londynie, od 20 grudnia wręcz w ekspresowym tempie wprowadzono podwyższony, czwarty poziom ograniczeń, który będzie obowiązywał przez najbliższe dwa tygodnie. Miejscowym nie wolno opuszczać swoich domów, chyba że jest to absolutnie konieczne, a także spotykać się z kilkoma rodzinami na Boże Narodzenie. Na obszarach, na których deklarowany jest czwarty stopień zagrożenia, będą działać tylko apteki i podstawowe sklepy. Te same ograniczenia zostaną wprowadzone od 20 grudnia w Walii i od 26 grudnia w Szkocji.

Co zyskają osoby zaszczepione przeciw Covid-19? Rząd zakłada szereg udogodnień

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła natomiast, że ​​wariant koronawirusa, podobny do Wielkiej Brytanii, został również znaleziony w Holandii, Danii i Australii. Wcześniej informowano o podobnej mutacji wirusa, zidentyfikowanej w Afryce Południowej. Nadal nie ma powodu, aby sądzić, że nowy wariant wirusa może być mniej wrażliwy na odporność, którą tworzą obecnie dostępne szczepionki. Nie ma też póki co obaw, że nowy szczep jest dla nas bardziej niebezpieczny.To, co najbardziej martwi to obserwacja, która wskazuje, że nowy wariant wirusa bardzo łatwo się rozprzestrzenia.

Jak w 2021 roku będą wyglądały matury i egzamin ósmoklasisty? Ogłoszono zmiany

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Finał WOŚP przeniesiony. Owsiak zdecydował się na ważny krok

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Kraje europejskie ogłosiły zawieszenie lotów z Wielką Brytanią, jednak tuż po ogłoszeniu restrykcji przez premiera Wielkiej Brytanii - Anglicy zaczęli wręcz masowo wyjeżdzać z kraju, więc niektórym udało się wydostać z tego aktualnie bardziej "niebezpiecznego" terenu w Europie.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com