Grudzień to piękny miesiąc. Obchodzimy święta Bożego Narodzenia, ale także rozpoczyna się upragniona i wyczekiwana przez wszystkich miłośników - zima!

Słowa Wiśniewskiego o kobietach wywołały burzę w internecie

Wiele osób uwielbia tą porę roku. Nie tylko za aurę, śnieg i piękne krajobrazy, ale także za możliwość uprawiania zimowych sportów.

Jednak trzeba przede wszystkim pamietać o bezpieczeństwie swoim, jak i innych, a także a może przede wszystkim o rozwadze i zdrowym rozsądku.

Tego niestety brakowało turystom, którzy w ubiegły weekend postanowili pojeździć na łyżwach po ... Czarnym Stawie Gąsienicowym w Tatrach!

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Ananasy z cukinii: nie da się odróżnić od prawdziwych!

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Wielkie pożegnanie u Kasi Cichopek. To już koniec!

W porę zostały powiadomione odpowiednie służby, a "sportowcy" bezpiecznie wrócili na brzeg. Ratownicy jednak apelują...

Lód jest jeszcze cienki. W Morskim Oku wczoraj było 6 cm. Przy brzegach, gdzie woda wpływa do stawu, pokrywa jest jeszcze mniejsza. Uważam, że to jeszcze nie czas na spacery po stawach

Do apelu Ratownika TOPR przyłącza się także Tatrzański Park Narodowy, który na swojej stronie informuje, że stawy dopiero zamarzają. Lód z łatwością może się załamać.  W ostatni weekend mimo informacji o niebezpieczeństwie, wielu turystów wchodziło również na taflę Morskiego Oka.

W Tatrach leży jeszcze bardzo niewiele śniegu. Szlaki turystyczne są oblodzone, a miejscami wystają na nich kamienie. Ślisko jest również na szlakach położonych w dolinach.

My także prosimy o rozwagę. Bądźcie rozważni i bezpieczni!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com