30 grudnia jest 364  dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 1 dzień. Imieniny obchodzą: Anizja, Anizjusz, Dionizy, Egwin, Eksuperancjusz, Eugeniusz, Liberiusz, Łazarz, Małgorzata, Marceli, Perpet, Rajner, Sewer i Uniedrog. 

Joanna Krupa świętuje urodziny swojej matki

30 grudnia dzień serka wiejskiego

30 grudnia, jest dniem, kiedy do końca roku pozostaje nam tylko 1 dzień. Już teraz, a może nawet wcześniej zaczynamy przygotowywać różnego typu sylwestrowe potrawy. Dzisiaj jest dzień jednego ulubionego jedzenia w Polsce, a właśnie Dzień Serka Wiejskiego. Nietypowe święto, zgadzasz się?  Ten twarożek produkowany z mleka krowiego o ziarnistej konsystencji ma bogate tradycje i jest popularny na całym świecie. 30 grudnia, kiedy przejadły nam się już świąteczno-noworoczne potrawy, może okazać się prawdziwym wybawieniem. 

Serek wiejski

Popularne wiadomości teraz

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

No to troszeczkę historii dla ciebie. Pierwszy w Polsce serek wiejski został wyprodukowany w OSM Piątnica w 1992 roku a prekursorem był serek typu Cottage Cheese produkowany w Ameryce. Serek tego typu ma ziarnistą strukturę, doskonale smakuje sam jak i z dodatkami, charakteryzuje się pod względem odżywczym jak i organoleptycznym. 

Marta Manowska dostała nowy program

Serek wiejski jest ulubiony przez wiele ludzi nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest mnóstwo smacznych przepisów z tym produktem. Kanapki, sałatki, przekąski, torty, placuszki. Ale tak samo możesz jeść serek bez żadnych dodatków. Wszystko załeży od tego, co uwielibiasz najbardziej. 

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com