2 stycznia jest 2. dniem w kalendarzu gregoriańskim. W ten przepiękny zimowy dzień imieniny obchodzą: Abel, Achacjusz, Achacy, Adelard, Argea, Argeus, Aspazja, Aspazjusz, Aspazy, Bazyla, Bazyli,Bazyliusz,Dobiemir, Grzegorz, Jakubina, Makary, Marcelin, Martynian, Narcyz, Stefania, Strzeżysław, Sylwester, Sylwestra, Telesfor, Telesfora i Teodor.

Alicja Bachleda - Curuś pochwaliła się pierścionkiem

Jest dzisiaj drugi dzień od tego, jak nastąpił Nowy Rok. Piękna choinka stoi, na telewizora oglądamy różne rozrywkowe programy, dzieci bawią się w domu. Jest to cudowny czas na to, aby przygotować jakieś smaczne jedzonko. Ale co w takim okresie możemy wymyślić na coś bardzo pysznego i smacznego? Proponujemy ci zrobić dla wszystkich członków rodziny, smaczne pierogi.

Przepis na smaczne pierogi

Aby pierogi naprawdę dobrze smakowali, trzeba pamiętać o jednym ważnym elemencie, a właśnie samo ciasto. Ono musi być lekkie i cienkie. Oto trzymaj przepis! 

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Buty, które podbijają Internet

Składniki na 40 sztuk: 300 g mąki pszennej, szczypta soli, 125 ml wrzącej wody, 1 jajko, 20 g masła. Jak przygotować? Mąkę wsypać do miski, dodać sól. Do wrzącej wody włożyć masło i roztopić, stopniowo wlewać do mąki, mieszając wszystko łyżką. W międzyczasie dodać roztrzepane jajko i połączyć wszystkie składniki zagnieść gładkie ciasto. Wyłożyć na podsypany mąką blat i wygniatać przez około 7 - 8 minut. Zawinąć w folię i odstawić na ok. 30 minut.

Polskie pierogi

Z czym przygotować pierogi, jest to tylko twoja decyzja. One mogą być jak słone z ziemniakami, mięsem, twarogiem, taki i słodkie, z dżemem, owocami, słodkie twarożkiem.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com