Chcąc poczuć się lepiej i lżej po świątecznym objedzeniu nie musisz od razu przechodzić na surową dietę. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku porad i poczujesz szybką ulgę.

Joanna Przetakiewicz przyznała się do błędu, za który teraz przeprasza

Każdemu z nas czasami zdarza się zjeść zdecydowanie za dużo. Z jednego kawałeczka ciasta robi się pięć, a z jednej szklanki kolorowego napoju gazowanego aż trzy. Nic straconego. Wystarczy zastosować te triki by poczuć ukojenie i lekkość.

  1. Napij się ciepłej wody z cytryną. Składniki zawarte w cytrynie pomagają prace wątroby i odkwaszają organizm. Poza tym to doskonała dawka witaminy C, która dodatkowo Cie wzmocni i doda Ci energii.
  2. Wypij herbatę z mięty lub kopru. Obie te rośliny wspomagają trawienie. Pozbędziesz się wzdęć i bólu brzucha.
  3. Koniecznie zadbaj o ruch. Obecna sytuacja nie pozwala na spacery, jednak możesz z powodzeniem poćwiczyć w domu. Jeśli masz rowerek stacjonarny czy steper to idealnie, jednak bez sprzętu także sobie poradzisz. Możesz pokręcić hula hop, albo zrób kilka przysiadów czy pajacyków. Możesz także włączyć sobie ćwiczenia dla początkujących przez internet. To może być świetna zabawa dla całej rodziny.
  4. Wypij przed snem siemię lniane. Wypity napar wyreguluje prace twojego układu trawiennego. Pomoże przy chorym i bolącym żołądku i pozbędziesz się wzdęć.
  5. Zadbaj aby kolejne Twoje posiłki były lekkostrawne, najlepiej abyś włączyła do diety warzywa, które zawierają błonnik.

Najważniejsze jest też to, abyś zapamiętała, że każdemu z nas zdarzy się czasem przejeść. Nie rób sobie niepotrzebnie wyrzutów. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie teraz i pamiętaj że w zdrowym ciele zdrowy duch.

Popularne wiadomości teraz

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

„Rozwodzimy się, pakuj swoje rzeczy. Mam inną kobietę, która spodziewa się dziecka: kiedy moja teściowa się o tym dowiedziała, była zła na Wiktora”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com