Michał Żebrowski

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Pierwszą znaczącą rolę zagrał w filmie historycznym Jerzego Hoffmana "Ogniem i mieczem", po którym stał się znany w całej Polsce jako jeden z najprzystojniejszych mężczyzn w kraju.

A po premierze serialu "Wiedźmin" stał się gwiazdą kina №1. Aktora można zobaczyć nie tylko w filmach, ale także na deskach teatru, np. w Teatrze 6.piętro, gdzie jest współwłaścicielem i dyrektorem.

Danuta Stenka

Popularne wiadomości teraz

„W ciąży jesteś?”: Zaokrąglony brzuszek 15-letniej Viki Gabor wywołał lawinę komentarzy

Mamuśka ma wychodne": Dominika Gwit zrobiła niespodziankę swoim subskrybentom i pochwaliła się synkiem

Anna Mucha zaliczyła wielką wpadkę z ubraniem. To była wielka wpadka nawet dla niej

Jacek z "Królowych życia" ma dorosłego syna. Jak wygląda Piotr

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Gwiazda pierwszej wielkości, której samo nazwisko gwarantuje każdy biznesowy sukces. Czas jest niemal poza kontrolą tej pełnej temperamentu, charyzmatycznej, utalentowanej gwiazdy teatru, kina i telewizji. Jedna z najpiękniejszych polskich aktorek znana jest przede wszystkim z filmów "Katyń", "Nigdy w życiu", "Chopin. Pragnienie miłości" i "Quo vadis". Występuje również w spektaklach Teatru Telewizji Polskiej oraz w audycjach radiowych Teatru Polskiego Radia.

Aleksy Komorowski

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Aleksy Komorowski, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie i słynnej szkoły teatralnej Lee Strasberga w Nowym Jorku, po raz pierwszy zadebiutował na małym ekranie. O tym młodym atrakcyjnym aktorze dowiedzieliśmy się po jego roli w filmie "Dzień dobry, kocham cię!", gdzie zagrał lekarza zakochanego w tajemniczej nieznajomej. Aleksy Komorowski wystąpił również w takich serialach jak "Wszystko przed nami" i "Cisza nad rozlewiskiem". Młody talent o typowo hollywoodzkim wyglądzie próbuje swoich sił także za granicą.

Joanna Jabłczyńska

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Piosenkarka, aktorka, prowadząca programy młodzieżowe w telewizji. Sama Joanna często z dumą zauważa w wywiadach, że oprócz aktorstwa ma też inne hobby: prawo (ukończyła studia prawnicze), podróże i sport (czasem bierze udział w jeździe na rowerze). Debiutowała w 1993 roku w dziecięcym zespole "Fasolki". Zagrała w filmie "Nigdy w życiu" oraz w serialach "Trzy szalone zera", "Klan" i "Na Wspólnej", które przyniosły jej największą popularność.

Maciej Zakościelny

Screen YT
Screen YT
Screen YT

"Główny przystojniak polskiego kina, ekranowy macho i bohater romantyczny, z zawodu aktor, a z powołania muzyk..." - piszą o Macieju Zakościelnym polskie media. Pierwsze kroki zawodowe stawiał już jako student Akademii Teatralnej. Popularność zdobył po serialu "Kryminalni" i zagraniu głównej roli w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj".

Olga Kalicka

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Młoda utalentowana aktorka filmowa i teatralna rozpoczęła swoją karierę telewizyjną w wieku siedmiu lat. Grała w serialach "Plebania", "Prawo Agaty", "M jak miłość" i innych. Jednak największą sławę przyniosła jej rola Magdy w serialu "Rodzinka.pl". W 2016 roku wzięła udział w show "Taniec z gwiazdami", a w czerwcu 2018 roku pojawiła się informacja, że ta piękność zostanie prowadzącą program "World of Dance Polska".

Mateusz Damięcki

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Znany aktor teatralny i filmowy zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, lubi podróże, jest honorowym wysłannikiem ONZ. Mówi, że ma "aktorstwo we krwi", bo jego pradziadkowie i dziadkowie są aktorami. Od 2015 roku prowadzi warsztaty filmowe dla młodzieży "MASTERCLASS - Szkoła Filmowania". Najbardziej znane filmy z jego udziałem to "Jutro idziemy do kina", "Kochaj i tańcz", "Czarny" oraz "Karol — człowiek, który został papieżem".

Magdalena Mielcarz

Screen YT
Screen YT
Screen YT

Uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej utytułowanych top modelek nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jako aktorka zadebiutowała w wieku 11 lat w telewizyjnym mini serialu dla dzieci. Wystąpiła w dość znanych projektach: jej najbardziej znane role filmowe to "Quo vadis", "Fanfan Tulipan", "Taras Bulba" i "Och, Karol 2". Teraz mieszka z rodziną w USA, ale często przyjeżdża do Polski.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net