Pod koniec lat 80. ukazała się na naszych ekranach telenowela „Niewolnica Isaura”. Była to pierwsza telenowela wyświetlana w Polsce, dlatego widzowie szczerze współczuli głównej bohaterce i martwili się o jej los.

Główną rolę w tej telenoweli otrzymała 19-letnia aktorka Lucelia Santos. Dotychczas młoda aktorka grała wyłącznie w teatrze, wiec to był jej debiut kinowy.

Lucelia była zwykłą dziewczynką, póki w wieku 9 lat nie trafiła do teatru. To widowisko wywarło na niej tak duże wrażenie, że dziewczynka natychmiast zapisała się do grupy teatralnej w swojej szkole. Utalentowana dziewczynka od razu została zauważona i zaproszona do występu w musicalu. Ona chętnie się na to zgodziła.

Jednak Lucelia nie od razu została aktorką. Jej surowy ojciec marzył o tym, żeby jego córka została lekarzem. Dlatego dziewczyna złożyła dokumenty na uniwersytet medyczny. Na szczęście dla niej dziewczynie nie udało się zdać egzaminy i dostać się na te studia. Ojciec był bardzo rozczarowany tym faktem, ale dwa lata później, kiedy Lucelia zyskała światową sławę, był bardzo dumny ze swojej córki.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Lucelia Santos
Lucelia Santos

Telenowela „Niewolnica Isaura” ukazała się na ekranach w wielu krajach na całym świecie i odniosła ogromny sukces. Lucelia stała się bardzo popularną aktorką. Po takim debiucie dziewczyna zaczęła otrzymywać inne oferty od różnych reżyserów. Od tamtej pory aktorka zagrała wiele ról o różnych charakterach zarówno w filmach, jak i telenowelach oraz serialach telewizyjnych.

Lucelia Santos
Lucelia Santos

Jeśli chodzi o jej życie osobiste, to kobieta była żoną dyrygenta Johna Neshlinga. Oni pobrali się na początku lat 80., a dwa lata później u nich urodził się syn Pedro. On również został aktorem jak i jego matka.

Ponadto Lucelia ma w swoim dorobku dwa projekty reżyserskie. Ona wyreżyserowała dwa filmy dokumentalne. Co prawda, na tym jej kariera reżyserska się skończyła.

Lucelia Santos
Lucelia Santos

Aktorka zakończyła karierę, gdy skończyła 50 lat. Akurat wtedy ona udała się do Tybetu. Odwiedzenie tego świętego miejsca było jej wielkim marzeniem. Ona została buddystką i poświęca dużo czasu medytacjom. Ponadto aktorka często odwiedza różne świątynie.

Lucelia Santos
Lucelia Santos

Ciekawostka: Lucelia ma jednego bardzo oddanego fana, który zebrał cala kolekcje plakatów oraz innych pamiątek z aktorką. Udało mu się zebrać naprawdę dużą kolekcję i w pewnym momencie o niej dowiedzieli się tez dziennikarze. Oni zaprosili faceta do telewizji, gdzie on pokazał swoje „bogactwo”. Kiedy aktorka dowiedziała się o tym, zechciała poznać go. Ich spotkanie odbyło się w kawiarni, gdzie Lucelia poczęstowała fana przepyszną kolacją. Oni zostali przyjaciółmi i od tego czasu pozostają w kontakcie. Na ten moment fan ma w swojej kolekcji ponad 6000 zdjęć swojej ulubionej aktorki.

Lucelia Santos
Lucelia Santos

Mimo swojego wieku 63-letnia aktorka wciąż świetnie wygląda. Całkiem możliwe, że sekret jej piękna tkwi w olśniewającym uśmiechu, który zawsze czyni człowieka młodszym, niż on jest.

Lucelia Santos
Lucelia Santos