Moja córka zaczęła w tym roku pierwszą klasę. Spojrzałam na nią i nie mogłam uwierzyć, że to moje dziecko, które wczoraj leżało na moich kolanach i słodko zasypiało. Odbieram więc córkę zaraz po szkole.

Nauczycielka mówi, że dzieciom trudniej jest przyzwyczaić się do szkoły z przedłużeniem. Zawsze wychodzę wcześniej, czekam 5-10 minut przed dzwonkiem i jednocześnie sprawdzam, jak dzieci zachowują się w klasie, czy słuchają nauczyciela. Kiedyś przyszedłem i usiadłam na korytarzu naprzeciwko ich klasy, a dzieci miały lekcję rysunku.

Nauczycielka rozdawała albumy, które przekazaliśmy jako komitet rodzicielski. Widziałem, jak dzieci zaczęły przeglądać zdjęcia w albumach, szukając swoich ulubionych postaci, podczas gdy albumy z bladymi okładkami pozostały nietknięte.

Wtedy wychowawczyni naszej klasy powiedziała coś, co chciałabym, aby usłyszeli wszyscy dorośli, łącznie ze mną. Podniosła jeden album bez specjalnych ozdób na okładce i powiedziała: "Kochani, wszyscy szukacie najpiękniejszych, najjaśniejszych okładek z najpiękniejszymi obrazkami.

Wielu dorosłych również to robi. Ale wiedz, że twój rysunek nie będzie zależał od rysunku na okładce. Okładka jest tylko opakowaniem, nie jest ważna. Nie wybrałbyś bezsmakowego cukierka do ssania z ładnym opakowaniem, gdy obok są czekoladki z mniej atrakcyjnymi wzorami, prawda?

Popularne wiadomości teraz

Nie, moja droga wnuczko. Po pierwsze, jestem stara, a po drugie, nie jestem twoją służącą

Przy grobie ukochanej Andrzej spotkał zagadkową kobietę, a gdy spojrzał w jej oczy, zastygł ze zdziwienia

Anna stała przed urzędem stanu cywilnego i czekała, ale pan młody wciąż nie przychodził. Wtedy jej uwagę przykuł facet przebrany za pana młodego

Kiedy mężczyzna dowiedział się, kogo poślubi jego córka, prawie stracił panowanie nad sobą, a powodem była stara wrogość

Tak samo jest w życiu... naucz się otaczać treścią, a nie okładkami i opakowaniami. Byłam bardzo szczęśliwa, że mieliśmy taką nauczycielkę. Naprawdę chciałabym, aby jak najwięcej dorosłych przeczytało te słowa, ponieważ zawierają one całą istotę ludzkiego społeczeństwa; wszyscy wybieramy okładki, nie patrząc na zawartość.

Pisaliśmy również o: Bardzo dobrze gram na uczuciach tej głupiej synowej, prawda? Teściowa zapomniała wyłączyć telefon, a Anna zamarła na wieść o tym, co usłyszała

Może zainteresuje Cię to: Kiedy Matra dostała awans w pracy, postanowiła nie mówić o tym mężowi. Jak się okazało, postąpiła słusznie

Przypominamy o: Zauważyłam, że moja synowa jest w złym humorze. Okazało się, że wczoraj w ich domu pojawiła się policja