Jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Nikt z jej krewnych nie chciał jej przygarnąć, zgodził się jedynie kuzyn ojca.

Anna zamieszkała więc z ciotką. Środowisko w rodzinie bardzo różniło się od tego, do czego dziecko było przyzwyczajone. Mąż ciotki był pijakiem i to ona prowadziła dom. Ciotka miała troje innych dzieci, które dorastały razem z Anną.

Ale dziewczynka różniła się od innych, ponieważ miała zdolności do nauki. Wszyscy nauczyciele radzili ciotce, aby wysłała Annę do gimnazjum w mieście. Ale ciotka nie chciała tego zrobić, bo kto wie, czy ta edukacja przyda jej się w życiu.

Nie miała złych zamiarów, po prostu miała własne poglądy na życie. Anna ukończyła szkołę ze złotym medalem i chciała iść na uniwersytet.

Ciotka powiedziała Annie, że jej sąsiad Adam bardzo ją lubi, jest miłym facetem. Jego rodzice są honorowi, bogaci... A co z nauką? Ania powiedziała, że chce studiować, że nie lubi Adama. Ciotka machnęła ręką i kazała dziewczynie robić, co jej się podoba.

Popularne wiadomości teraz

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Przyjaciele w końcu postanowili się pobrać. Organizowali wesele tylko dla bliskich, a potem córka zapytała ich, dlaczego biorą ślub dopiero teraz"

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

Ania dostała się do instytutu i za swoje pierwsze stypendium kupiła wszystkim prezenty. Cała rodzina cieszyła się szczęściem dziewczyny. Ale kilka miesięcy później sąsiedzi przyszli, aby oszukać Adama i Annę. Dla dziewczyny było to bardzo nieprzyjemne i niespodziewane.

Oszołomiona, skuliła się w kącie ze łzami w oczach, ale z wdzięczności dla ciotki, która udzieliła jej schronienia, zgodziła się na małżeństwo

Radość ciotki nie znała granic. Anna poślubi bogatego mężczyznę i będzie miała dobre życie. Wiosną odbył się ślub i Anna zamieszkała z Adamem. Teściowa i swatka dobrze traktowały dziewczynę, a ona w zamian pomagała im we wszystkim.

Od pierwszego dnia Adam denerwował Annę i narzekał. Mówił, że miejsce każdej kobiety jest w kuchni, przy mężu i dzieciach. Dziewczyna nie odeszła z uczelni, tylko przeniosła się na pół etatu. I tak sobie żyli.

Wypadek odmienił ich los. Adam często pił alkohol i poniżał żonę w kręgu znajomych. Pewnego dnia wydarzyła się sytuacja, która zmieniła bieg wydarzeń. Na podwórko rodziny przyszła dziewczyna i powiedziała, że jest w ciąży z dzieckiem Adama. Adam nie dyskutował, tylko stał ze spuszczoną głową.

Wtedy teściowa zaczęła obrzucać syna wyzwiskami i bić go, a w końcu wyrzuciła go z domu. Następnego dnia Anna spakowała swoje rzeczy i wróciła do domu. W głowie miała tylko jedno pytanie: co dalej?

Postanowiła wrócić na uniwersytet. Później rozpoczęła studia podyplomowe i ukończyła je z wyróżnieniem. Po jakimś czasie zaczęła pracować jako nauczycielka.

Przez całe życie angażowała się w samorozwój, podróżowała i uczestniczyła w seminariach. Ale miłość spotkała dopiero w wieku 42 lat, a pierwsze dzieci urodziła w wieku 44 lat.

Teraz jest mądrą, samowystarczalną kobietą, która jest bardzo szanowana w kręgach naukowych. Anna rzadko pamięta krótki okres swojego życia, kiedy, jak mówi, nie była na własnej ścieżce. Czasem wydaje jej się, że to był sen...

Czy na miejscu Anny zostałabyś ze swoim mężem po takiej zdradzie?