Cebula zawiera olejki eteryczne, witaminy, jest bogata w białko, karoten, proteiny i węglowodany. Warzywo to wykorzystywane jest w daniach kulinarnych i sałatkach.

Dlaczego warto włożyć cebulę do zamrażarki

Niektóre gospodynie domowe mają w zwyczaju trzymać cebulę w zamrażarce. Taki trik stosuje się w szczególności przed pokrojeniem go w plastry.

W tym działaniu jest zdecydowana korzyść, mimo pozornego absurdu.

Wiele osób będzie się zastanawiać i pytać: po co wystawiać cebulę na działanie niskich temperatur przed dalszym użyciem. Okazuje się, że jest z tego korzyść, i to duża.

Popularne wiadomości teraz

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Psycholog wyjawił skrywaną prawdę o związku Hakiela i Kurzajewskiego. Nie pozostawiła złudzeń

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Tomasz Lis zaczął mówić o odejściu. Dziennikarz miał już wszystko przygotowane na X dzień. "Na razie mam wybraną ulubioną miejscówkę"

cebula do zamrażarki
cebula do zamrażarki
cebula do zamrażarki

"Schłodzona" w niskiej temperaturze cebula przestaje wydzielać lotne związki, które sprawiają, że ludzie płaczą przy krojeniu cebuli.

Mrożone cebule nie "uwalniają" lotnej zawartości cytoplazmy, która podrażnia drogi oddechowe i oczy. Stąd pojawiają się wysypki i łzawienie oczu.

Cebula powinna "odpocząć" w zamrażarce przez 10-15 minut, nie ma potrzeby przegrzewania jej w lodówce. Ten czas wystarczy, aby cebula przestała się "gryźć".

Surowa cebula po zamrożeniu używana jest podczas gotowania gorących potraw. Niskie temperatury powodują, że cebula traci kolor i staje się wodnista.

Sałatka z mrożonej cebuli nie będzie smakować dobrze. Cebula nie będzie już chrupiąca, ale pozostanie aromatyczna.