Cebula zawiera olejki eteryczne, witaminy, jest bogata w białko, karoten, proteiny i węglowodany. Warzywo to wykorzystywane jest w daniach kulinarnych i sałatkach.

Dlaczego warto włożyć cebulę do zamrażarki

Niektóre gospodynie domowe mają w zwyczaju trzymać cebulę w zamrażarce. Taki trik stosuje się w szczególności przed pokrojeniem go w plastry.

W tym działaniu jest zdecydowana korzyść, mimo pozornego absurdu.

Wiele osób będzie się zastanawiać i pytać: po co wystawiać cebulę na działanie niskich temperatur przed dalszym użyciem. Okazuje się, że jest z tego korzyść, i to duża.

Popularne wiadomości teraz

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Polski show-biznes w żałobie. Gabriel Seweryn z "Królowych życia" nie żyje

Żona miała zostać wypisana ze szpitala, ale wciąż jej nie było, więc mąż postanowił sam udać się na oddział. Gdy się zbliżał, usłyszał hałas

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

cebula do zamrażarki
cebula do zamrażarki
cebula do zamrażarki

"Schłodzona" w niskiej temperaturze cebula przestaje wydzielać lotne związki, które sprawiają, że ludzie płaczą przy krojeniu cebuli.

Mrożone cebule nie "uwalniają" lotnej zawartości cytoplazmy, która podrażnia drogi oddechowe i oczy. Stąd pojawiają się wysypki i łzawienie oczu.

Cebula powinna "odpocząć" w zamrażarce przez 10-15 minut, nie ma potrzeby przegrzewania jej w lodówce. Ten czas wystarczy, aby cebula przestała się "gryźć".

Surowa cebula po zamrożeniu używana jest podczas gotowania gorących potraw. Niskie temperatury powodują, że cebula traci kolor i staje się wodnista.

Sałatka z mrożonej cebuli nie będzie smakować dobrze. Cebula nie będzie już chrupiąca, ale pozostanie aromatyczna.