Każdy z nas czasami spotyka się z sytuacją, gdy w lodówce zostają resztki wczorajszego obiadu. Nie należy jednak w pośpiechu wyrzucać wczorajszego puree ziemniaczanego!

Zamiast tego tchnijmy drugie życie w to danie za pomocą kilku kulinarnych sztuczek. Przyjrzyjmy się, jaką magię można stworzyć z resztek tłuczonych ziemniaków.

Placki ziemniaczane

Puree ziemniaczane może być idealną bazą do przygotowania pysznych placków ziemniaczanych. Wystarczy dodać jajko, odrobinę mąki i, w razie potrzeby, delikatnie posiekane zioła i cebulę. Uformuj z tej mieszanki małe placuszki i smaż na patelni na złoty kolor. Placki te mogą być świetnym dodatkiem lub smaczną przekąską.

Krokiety ziemniaczane

Popularne wiadomości teraz

Nieznane fakty. Jak Gabriel Seweryn wprowadził zamieszanie do relacji z matką przed odejsciem

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Małgorzata Tomaszewska opowiedziała o trudnej sytuacji życiowej. Fani martwią się o ciężarną gwiazdę

Szukasz pomysłu na kolację z niespodzianką? Wykorzystaj wczorajsze puree ziemniaczane do przygotowania krokietów ziemniaczanych. Dodaj trochę sera, drobno posiekane zioła i uformuj mieszankę w delikatne krokiety. Zanurz je w jajku i bułce tartej, a następnie smaż, aż będą chrupiące.

Knedle ziemniaczane

Prawdziwe pyzy ziemniaczane można przygotować z wczorajszego puree ziemniaczanego. Wystarczy dodać mąkę i jajko, aby uzyskać miękkie ciasto. Uformuj małe kluski i gotuj je we wrzącej wodzie, aż wypłyną na powierzchnię. Knedle te są idealne jako dodatek lub jako baza do różnych sosów.

Kulinarne eksperymenty

Zawsze jest miejsce na kulinarne eksperymenty. Użyj wczorajszych tłuczonych ziemniaków jako nadzienia do zapiekanek, dodaj je do zup, aby uzyskać kremową konsystencję lub po prostu urozmaić swoje menu.

Pisaliśmy również o: Moja przyjaciółka była w szpitalu, więc zabrałam jej córkę na jakiś czas do siebie. Kiedy teściowa się o tym dowiedziała, rozpętała burzę

Może zainteresuje Cię to: Marcin Hakiel niespodziewanie pokazał zdjęcie z nową dziewczyną. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom

Przypominamy o: Minął rok od rozwodu. Spotkałem moją byłą żonę, a raczej to, co z niej zostało. Stała się zupełnie inna